SON DAKİKA
Hava Durumu

Adana’ya veda etti, Bursa’da göreve başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri iken Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atanan Doç. Dr. Ergül Halisçelik, Adana’ya veda etti. Sosyal medya hesabından uzun bir veda mesajı yayınlayan Halisçelik’ın sitemkar ifadeleri dikkat çekti.

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2024 13:14
Haber Güncellenme Tarihi: 26.06.2024 13:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Adana’ya veda etti, Bursa’da göreve başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından Genel Sekreter olarak atanan Doç. Dr. Ergül Halisçelik Adana’ya veda etti.

‘YEŞİL BURSAMIZDA BİZE GÜVENENLERİ MAHÇUP ETMEYİZ’

Sosyal medya hesabından “Elbet bir gün buluşacağız” başlığıyla bir veda mesajı yayınlayan Halisçelik, “Umarım, güzel Adanamızda olduğu gibi, Yeşil Bursamızda da bize güvenenleri mahçup etmeyiz.” dedi.

Dürüstlüğü, şerefi, onuru, liyakati, ahlaki davranışları ve etik değerleri üstün tutarak çalışmaya gayret ettiğini belirten Halisçelik, “Akademik ve bürokratik kariyerim boyunca; başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere, diğer bakanlıklar, merkezi hükümet kuruluşları, fon sağlayıcı kuruluşlar, yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerde edindiğim ulusal ve uluslararası tecrübelerimi, çalışma arkadaşlarımla birlikte güzel Adana’mızın gelişimi, kalkınması için kullanmaya büyük çaba gösterdik.” ifadelerini kullandı.

“Dürüstlük en iyi politikadır” ilkesi doğrultusunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok eeven görevini en iyi yapandır” sözünü şiar edinerek çalıştığını kaydeden Halisçelik, şunları söyledi:

“Mesai mefhumu olmaksızın, birçok krize ve afete rağmen, Güzel Adana’mıza bir nebze katkım olmuş ise ne mutlu bana. Ancak yapamadığımız veya tamamlayamadığımız işler için tüm hemşerilerimizden özür diliyor ve ‘elbet bir gün’ diyorum…

Unutulmamalıdır ki ‘hayat’; inanmak, umutlu olmak, prensiplerimizden ve etik değerlerimizden taviz vermeden, söylediklerimizi içselleştirerek, bilimin ışığında özgürce tercih yapabilmektir.

‘ÇIKAR İLİŞKİSİNE GİRMEDEN…’

Çıkar ilişkisine girmeden, her alanda adalet duygusuyla hareket edip kimseye önyargılı olmadan, ‘kul hakkı’ yemeden, vicdanımızın sesini de dinleyerek işimizi en iyi şekilde yapmak ve dostlarımızla birlikte sabırla ve fedakârca mücadele etmektir.

‘BİATI TERCİH EDENLER BİZİ ANLAYAMAZ’

Çok sevdiğim Güzel Adana’mızda, Adanalı hemşehrilerimle kurmuş olduğum ‘sevgi bağı’ benim için çok özeldir, bir o kadar da kıymetlidir ve ilelebet böyle kalacaktır. Ancak son süreçte hatırımda kalacak olan ise: Çıkar peşindeki birkaç ‘düşkünün’ sözlerinden ziyade, canların, dost bildiklerimizin sessizliği ve 5 yıllık hizmetimiz karşılığında bir teşekkürü çok görenlerin tavırları olacak!

Liyakat yerine biatı tercih edenler bizi anlayamazlar! Ancak, umudumuzu kaybetmeyelim! Ve unutmayalım kıymetli hemşehrilerim; HER NASİP VAKTİNE ESİRDİR…

“Elbet Bir Gün” yeniden buluşmak üzere, sağlıcakla kalın…”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.