SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Uraloğlu: Bursa daha yaşanabilir hale gelecek

Bakan Uraloğlu, “Bursa’mız için bundan sonra da hizmet edeceğiz. Hızlı tren projemiz bittikten sonra 2 saat 15 dakika sonra hem İstanbul’a hem Ankara’ya gidilecek. Bursa daha yaşanabilir hale gelecek.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 18:43
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 18:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bakan Uraloğlu: Bursa daha yaşanabilir hale gelecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işbirliğinde yapımları tamamlanan ‘Çalı Kavşağı-Hasanağa Bağlantı Yolu’ açılış töreni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun katılımlarıyla düzenlendi.

Düzenlenen açılış törenine, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Bursa Milletvekillerinden Mustafa Varank, Emine Yavuz Gözgeç, MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak katıldı.

AKTAŞ: BURSA’DA TIKANAN DAMARLARI BİR BİR AÇMIŞ OLACAĞIZ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın ulaşım ve altyapı ile alakalı aksaklıklarını çok iyi biliyorsunuz. Bakanlık olarak konuya çok büyük yakınlık gösterdiniz. Bursa sanayi yoğunluğu olan bir şehir. Yerli ve milli gururumuz Togg’un üretim yeri. Hızlı büyüyen nüfus artışı ile beraber ulaşımla ilgili sıkıntılar yaşanıyoruz. Ulaşım şehirle ilgili öne çıkan en önemli konu. Burayı tamamen bitirdiğimizde çok daha büyük kolaylığı burada sağlamış olacağız. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin katkılarıyla takip ettiğimiz projelerin neticesinde Bursa’da büyük bir rahatlama hissedeceğiz. Seçim bura ortaya koyduğumuz proje Bursa-Kestel Gürsu aksında 30 kilometre üzerine kurulmuş bir şehir. Bursa’nın nüfusu şu an 2 milyon 200 bin. Kuzey ve güney koridoru açıkladık. Burası güney koridorunun da bir parçası. Hasanağa çevreyolu bağlantısıyla ilgili kamulaştırmaları da bitiriyoruz. Size devredip önemli bir devlet yolu standardında tamamlanmış olmasını sağlayacağız. Görükle kavşağı da önemli çalışmalardan bir tanesi. Güney koridorunu bu yıl sonuna kadar bitirmeyi düşünüyoruz. Bursa’da alternatif yolları çıkarıp tıkanan damarları bir bir açmış olacağız” ifadelerini kullandı.

URALOĞLU: BURSA DAHA YAŞANABİLİR HALE GELECEK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Bursa’nın birçok ulaşım problemini çözdük. Bursa’yı bağlamadığımız bölünmüş yol kalmadı. Hızlı tren çalışmalarımız da devam ediyor. Önümüzdeki senenin sonu orayı da bitirmeyi planlıyoruz. Bursa büyüyor ve gelişiyor, ihtiyaçları da artıyor. Burada bulunduğumuz yolun 1. etabını trafiğe açmıştık. Şimdi 2. etabını da bitirdik. Büyükşehir Belediyesi ile yapacağımız işbirliği kıymetli. Yüksek bir trafik hacmine sahip Bursa’mıza güzel hizmetler edeceğine inanıyorum. Gelişen ve büyüyen şehirde ulaşımda yeni ihtiyaçlar var. Biz de bu anlamda Belediye’ye nasıl destek veririz diye istişareler ettik ve projeler hazırlandı. Büyükşehir Belediyesi kamulaştırma ve imar problemlerini hallettikten sonra biz de Bakanlık olarak desteğimizi veriyor, üzerimize düşeni yapacağız. Kuzey çevre otoyolunu mutlaka hayata geçireceğiz. Bursa’mız için bundan sonra da hizmet edeceğiz. Hızlı tren projemiz bittikten sonra 2 saat 15 dakika sonra hem İstanbul’a hem Ankara’ya gidilecek. Bursa daha yaşanabilir hale gelecek. Yolumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.