SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Aktaş, Bakan Özhaseki’den Bursa’daki hangi araziyi istedi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, temel atma ve açılış törenleri için Bursa’ya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’den ne istedi? Detaylar haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2024 17:36
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2024 17:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Başkan Aktaş, Bakan Özhaseki’den Bursa’daki hangi araziyi istedi?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkmenbaşı-Erdoğan Caddesi Bağlantı Yolu’nun açılış töreninde kentsel dönüşümde kullanılmak üzere  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’den yeni bir arazi talebinde bulundu.

Başkan Aktaş, “Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlığımızın verdiği desteklerle Güney Çevre Yolu’nu oluşturuyoruz. Bu açılan yol da bu projenin bir parçasıdır. Bakanlık tarafından bize 66 dönüm hazine arazisi verildi. Şimdi 33-34 dönümlük bir alan daha var. Onu da bize takdim ederseniz, dönüşümü çok rahat ve kolay sağlamış olacağız. Alan zaten rezerv alan olarak ilan edildi. Ayrıca sizlerden bölgede imar uygulaması yetkisi istiyoruz. İnşallah Degirmenönü-Karapınar-Cumalıkızık’ta yürüttüğümüz çalışmaları bu vesileyle daha seri bir şekilde tamamlamış olacağız. Yol medeniyettir, yol gelişmişliktir. Bu Yıldırım’ın makus talihi değil. Bizim tek derdimiz gençlerimize ve çocuklarımıza daha güzel Yıldırım ve Bursa hazırlamak. Yıldırım sizinle güzel” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN ONAY ÇIKTI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de, “Gece gündüz deli gibi çalışan ve bu işi gönül vererek yapan Oktay Yılmaz ve Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum. Yol medeniyettir. Yıllardır beklenilen yolu hizmete açan Alinur Aktaş’ın eline sağlık. Nice güzel yollar açmayı da Allah nasip etsin. Bir an önce evlerimizi dönüştürmeliyiz. Kentsel dönüşüm bunun için elzemdir. Biz deprem ülkesiyiz. Her deprem olduğunda dizimize vurup ah edip devam edemeyiz. Allah’a şükür bizler de akıllı insanlarız. Geçmişteki birikimlerimizle bu işlerin altından rahat kalkabiliriz. Yaklaşan deprem karşısında hepimizin çok ciddi şekilde adım atması lazım. Kentsel dönüşümü doğru yapmanın bir tane yolu var. Bakanlık-Belediye-vatandaş el ele verecek.

30 DEĞİL 230 DÖNÜM DE HELALİ HOŞ OLSUN

Anlaşacaklar ve beraber çalışacaklar. Kentsel dönüşüm kol kola girilerek yapılır. Vatandaşa en az şekilde külfet getirilecek. Belki hiç gelmeyecek. Vatandaşla anlaşıp Bakanlığa işin çözümü için gelen belediye başkanı, en başarılı belediye başkanıdır. Alinur Aktaş ve Oktay Yılmaz birçok kez Ankara’ya gelip görüştü. 60 dönüm araziyi aldığında 34 dönüm daha araziyi alırsa burada kentsel dönüşümü daha iyi yapacağını söyledi. Bakanlık olarak bize bağlı ama sonuçta milletin malıdır. Eğer kentsel dönüşümde kullanılacaksa bu 30 dönüm, 130 dönüm, 230 dönüm de helali hoş olsun. Ben vermeye hazırım, yeter ki yapsın. Bursa’dan gelecek her talebin başımın üstünde yeri var” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.