SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Dündar’a Bursa’da yenilediği çarşıda büyük ilgi

Yaptığı restorasyon çalışmalarıyla Kayhan Çarşısı’nı baştan aşağı yenileyen Osmangazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mustafa Dündar, ziyaret ettiği tarihi çarşıda büyük ilgi gördü.

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2024 22:22
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 22:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Başkan Dündar’a Bursa’da yenilediği çarşıda büyük ilgi

Görev yaptığı 3 dönem boyunca ilçeye kazandırdığı vizyon projelerin yanında tarihi dokunun ayağa kaldırmasına da büyük önem veren Başkan Dündar, Osmanlı’dan günümüze 600 yıllık geçmişiyle Kayhan Çarşısı’na ziyaret etti.

Kayhan esnafı çarşıya yaptığı çalışmalardan dolayı Dündar’a teşekkür ederek büyük ilgi ve sevgi gösterisinde bulundu. Kayhan esnafını tek tek dolaşıp hatırını soran Başkan Dündar, “Yaptığımız restorasyon çalışmalarıyla Kayhan Çarşımızdaki yıpranmış ve eskimiş olan yolları ve eserleri yenileyerek tarihi çarşıyı cazibe merkezi haline getirdik. Şimdi çok sayıda yerli ve yabancı turist tarihi çarşıyı ziyaret etmek için geliyor. Osmangazi’de ayağa kaldırmadığımız yenilemediğimiz tarihi eser kalmadı. Osmangazi dünyanın buluşma noktası haline geldi. 136 ülkeden turist Osmangazi’deki tarihi eserleri ziyaret etmek için geliyor. İnşallah 31 Mart’ta vatandaşlarımızın desteğini 4 dönem için alarak yeni hizmetler kazandıracağız” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.