SON DAKİKA
Hava Durumu

Bozbey'den 'bankamatik' çıkışı: "Tazminatları verilerek işten çıkarılanlar kimler?"

Mustafa Bozbey, mevcut Büyükşehir yönetimine seslenerek, "Tazminatları verilerek işten çıkarılanlar kimler? Biz böyle bir şeyi kabul edemeyiz. 36 kişinin tazminatı kamu zararıdır ve senin, benim paramla ödenmiştir. Biz herkesle çalışmak isteriz. Umarım temiz bir bir belediye ile karşılaşırız" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 04:55
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 04:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bozbey'den 'bankamatik' çıkışı: "Tazminatları verilerek işten çıkarılanlar kimler?"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozbey, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Bursa teşkilatının düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı.

İftar sofrasının siyaset yeri olmadığını ancak önemli bir noktaya değinmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Bozbey, bugün kendisine gelen teyitli bilgi dahilinde Büyükşehir'e bağlı kurumlardan toplam 36 kişinin iş akdinin feshedilerek tazminatlı çıkışlarının verilmesi ve alan değişikliğiyle farklı dairelere geçirilmesi üzerine şu ifadeleri kullandı:

"Bize iletilenler bizleri üzüyor. Tazminatları verilerek işten çıkarılanlar kimler? Büyük ihtimalle de bankamatik olduğunu düşündüğümüz bazı kişiler, hakları feshedilerek hemen tazminatları ödenme yoluna itiliyor. Onlara 'yarın sizi buradan buradan atacaklar, tazminatlarınızı alın ayrılın' diyorlar. Biz çalışanlarımızın her birine tek tek güveniyoruz. Ancak böyle bir işlemin yapılmasını da asla kabul etmemiz mümkün değil. Büyük ihtimalle perşembe ya da cuma günü görevi devraldıktan sonra biz de o arkadaşlarımızla çalışmak isteriz. Ancak yangından mal kaçırırcasına bu tür işlemlerin yapılmasını hukuki ve ahlaki açıdan doğru bulmuyoruz. Umarız temiz bir belediyeyle karşılaşırız."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.