SON DAKİKA
Hava Durumu

BURFOD Kültür Yolu Festivali’nde

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 16 şehirde, 8 ay sürecek şekilde organize edilen Türkiye Kültür Yolu Festivali; sanatı, kültürü, tarihi, tek bir noktada birleştirmeyi hedefliyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2024 12:23
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2024 12:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
BURFOD Kültür Yolu Festivali’nde

Bursa’nın kültür sanat alanındaki en yeni kuruluşu, Bursa Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği de (BURFOD) Kültür Yolu Festivali kapsamındaki fotoğraf etkinliklerinin düzenlenmesinde ve Bursa ile birlikte komşu illerden fotoğraf derneklerinin festivale katılmasında önemli rol üstlendi. Festivalin en kapsamlıfotoğraf proje sergisi “Doğanın Sanatı: İpek” Tofaş Anadolu Arabaları Müzesinde ziyarete açıldı.

Bursa Kültür Yolu Festivali kapsamında “Doğanın Sanatı: İpek” fotoğraf sergisinin açılışını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey gerçekleştirdi. Kültür sanat alanındaki sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri ile şehirlere kimlik kazandıracağına değinen Başkan Bozbey, BURFOD’un bu alanda önemli bir rol üstleneceğine inandığını belirtti. BURFOD başkanı Fahrettin Beceren’in fotoğraf sergisininipeği konu edinmesini de önemli bulduğunu dile getiren Bozbey; “İpek ve ipekçilik gibi tarihi ve kültürel değerlerimizin Bursa’da yaşatılması için gereken her şeyi yapacağız. Bundan sonraki her türlü sanat ve kültür etkinliğimizde ipek ve diğer kültürel varlıklarımız hak ettiği yeri alacaktır” dedi.

“Doğanın Sanatı: İpek” sergisini ziyaret eden Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, fotoğraflar ve ipeğin üretim aşamaları hakkında BURFOD Başkanı Fahrettin Beceren’den detaylı bilgi aldı. Bu serginin Bursa için önemine vurgu yapan Vali Demirtaş “İpek böceğinin yaşam döngüsü ve bu süreçteki sanatsal güzelliklerin sergilendiği, ince bir zanaat ve sabrın sonucunu temsil eden fotoğraf kareleri tüm Bursalıların görmelerini diliyorum. Kültürel değerlerimizin yaşatılması konusundaki hassasiyetleri için sanatçılarımızı ayrıca tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, Bursa İl Kültür MüdürüKamil Özer ve çok sayıda sanatseverin de ziyaret ettiği “Doğanın Sanatı: İpek” fotoğraf sergisi 9 Hazirana kadar Tofaş Anadolu Arabaları Müzesinde ziyarete açık kalacak. Fotoğraf sanatçısı ve BURFOD Başkanı Fahrettin Beceren; “Sergimizin üst protokolden ilkokul öğrencilerine kadar geniş bir kitle tarafından ziyaret edilmesinin gururunu yaşıyoruz. Sergimiz Kültür Yolu Festivali sonrasında da 1 Ekim’e kadar ziyarete açık olacak. Şu ana kadar gördüğümüz yoğun ilgi biziyeni ulusal ve uluslararası projeler için teşvik etti. Tüm sanatseverlere Bursalılara teşekkür ediyoruz” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.