SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Soğuksu OSB planına itiraz etti

Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Soğuksu bölgesinde yapılmak istenen ve büyük tartışmalara neden olan İleri Teknoloji Sanayi Bölgesi ile ilgili bir itiraz da Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce askıya çıkarılan plana itiraz ettiklerini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 19:10
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 19:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa Büyükşehir Belediyesi Soğuksu OSB planına itiraz etti

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı toplantısının 2. oturumunu gerçekleştirildi.

Mustafa Bozbey başkanlığındaki toplantıda komisyonlardan gelen 27 gündem maddesi görüşüldü.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun ‘Baskı Hizmeti Alım İşi’ ihalesi ile ilgili raporu oy birliğiyle kabul edildi.

BESAŞ’a ait aracın Belediye Başkanlığına hibe edilmesi ile ilgili rapor da oy birliğiyle kabul edildi.

REAKSİYON ALANI İÇİN BELEDİYE TAŞINMAZ TAHSİL EDİLECEK 

Mülkiyeti maliye hazinesine ait Osmangazi ilçesi, Dereçavuş Mahallesi’nde bulunan taşınmazın ‘Rekreasyon Alanı’ yapılmak üzere belediyeye tahsis edilmesine ilişkin rapor da oy birliğiyle kabul edildi.

EMEK MAHALLESİNE SPOR SALONU 

Emek Mahallesi’nde bulunan taşınmazların da spor salonu yapılması amacıyla belediyeye tahsis edilmesi ile ilgili rapor da kabul edildi.

BURSA’NIN KÜLTÜREL MİRASI KORUNACAK

Bursa’nın tarihi ve kültürel mirasının gelecek nesillere aktarılması amacıyla Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü/Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında protokol imzalanması oy birliğiyle kabul edildi.

EMEKLİYE DESTEK

Emeklilere 2 bin lira değerinde destek çekinin ne zaman başlayacağının sorulması üzerine Başkan Bozbey, “İhtiyaç sahiplerini belirliyoruz, önümüzdeki günlerde başlayacağız” yanıtını verdi.

‘ESNAFA DESTEĞİMİZ SÜRECEK’

Başkan Bozbey’e Kart16 başvurularının kapatılmasına ilişikin soru yönetilmesi üzerine de “Bu uygulamaların parası hepimizin cebinden çıkıyor. Hakedenlerin listesi bizde var. Onun için hakedenlerin ve haketmeyenlerin ayrımını iyi yapmak gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Esnaf yardımlarına ilişkin ise desteklerinin süreceğini belirten Mustafa Bozbey, bu konuda çalışmalara devam ettiklerini aktardı.

‘BELEDİYENİN İÇİNDE DE TROLLER VAR’

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda tepkilere yol açan belediyedeki atamaların hatırlatılması üzerine Başkan Bozbey, “Kim kimin akrabası onun listesini size verebilirim. Binlerce kişi doğru veya yanlış yazabilir. Trolleri biliyorsunuz belediyenin içinde de var. Bu trollerin hepsi bulunarak, gereği yapılacak. Bu konu bizler için kapanmıştır. Bizim yaptığımız iş doğrudur. Nilüfer’de olduğu gibi Bursalılar gülümsemeye başlayacak” dedi.

SOĞUKSU OSB’YE İTİRAZ

Başkan Bozbey, 22 Nisan’da askıya çıkarılan Soğuksu bölgesi planıyla ilgili de itiraz ettiklerini açıkladı.

Bozbey, “Bizler tarım topraklarını ve özellikle de 1/100000’lik plan çalışmalarının başladığı bu süreçte bu konularda daha dikkatli davranmamız gerekiyor” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.