SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Büyükşehir’den ‘su’ kararı: Evlerde 500 litre kullanım ücretsiz!

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı 1. oturumunda meskenlerde kullanılan suyun 500 litresinin insani su hakkı olarak vatandaşlara ücretsiz verilmesi kararı alındı.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2024 18:29
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2024 18:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa Büyükşehir’den ‘su’ kararı: Evlerde 500 litre kullanım ücretsiz!

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı 1. oturumu Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binası Meclis Salonu’nda yapıldı.

İNSANİ SU HAKKI

Meskenlerde kullanılan suyun 500 litresinin insani su hakkı olarak vatandaşlara ücretsiz verilmesi kararı alındı.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun sunduğu meskenlerde kullanılan suyun 500 litresinin insani su hakkı olarak vatandaşlara ücretsiz verilmesi raporu oy birliğiyle onaylandı.

GÖKDERE METRO İSTASYONU’NUN ADI DEĞİŞİYOR

Ulaşım Komisyonu, metrolarda isim değişikliği hakkında iki rapor sundu. Bursaray üzerinde bulunan ‘Gökdere Metro İstasyonu’nun isminin ‘Yıldırım Külliyesi – Elmasbahçeler Metro İstasyonu’ olarak değişmesi ve Yıldırım/Davutdede, Duaçınarı ve 152 Evler Metro İstasyonları isimlerinin yanına ‘Vişne Ticaret Bölgesi’ ibaresinin eklenmesi, oy birliğiyle kabul edildi.

‘KAYAPA ÇÖPLÜK İÇİN UYGUN DEĞİL’

Kayapa’da yapılması planlanan Katı Atık Tesisi’nin neden iptal edilmesi kararı alındığını ifade eden Bozbey, “Akademik Odalar ile görüşmeler sonucu yerinin doğru olmadığı kararı verildi. Şu anda nerede yapılması gerektiği yönünde çalışmalar yapılıyor. Yer tespitleri ve görüşmeleri devam ediyor. Kayapa’da yapılması bilimsel anlamda doğru bir yer değil. Hamitler’i de tamamen yeşil örtülü bir alan yapmayı planlıyoruz” dedi.

Gündem maddelerinin oylanmasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı 1. oturumu sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.