SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da 8 firma iflasın eşiğinde!

Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bursa'da faaliyet gösteren 8 şirket için verilen konkordato mühletini iki ay daha uzattı. Konkordato tekrar uzatılmazsa şirketler resmen iflas edecek. İşte ayrıntılar...

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 05:16
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 05:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa'da 8 firma iflasın eşiğinde!

Bursa'da iflaslarla beraber konkordato ilan eden firmalarda artmaya devam ediyor.

ŞİRKETLER TEK TEK DUYURULDU

Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, Bursa'da faaliyet gösteren Arin Yatak Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, İfavet Veteriner Hekimlik Hizmetleri HAY.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ, Altıgen Ambalaj Sanayi Ve Ticaret LTD ŞTİ, Özmin Nalburiye Ambalaj İnşaat Taahhüt Taşımacılık Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Valiant Mobilya Tekstil İnşaat Taahhüt Nalburiye Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, İmd Taşımacılık Depolama Gıda Tarım Hayvancılık Ambalaj İnşaat Taahhüt Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Ted Kağıtçılık Ambalaj Pazarlama Ticaret Limited Şirketi ve Dempak Oluklu Mukavva Karton Ambalaj Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi hakkında önemli bir karara imza attı.

"TEDBİRLER HALEN YÜRÜRLÜKTE"

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada, görülmekte olan konkordato (adi konkordatodan kaynaklanan (İİK 285 İla 308/h)) davası nedeniyle davacılara 02/11/2023 tarihli tensip kararlarıyla birlikte verilen üç aylık geçici konkordato mühletinin 02/02/2024 tarihinden itibaren 2 ay süre ile uzatıldığı, geçici mühletle birlikte verilen tedbirlerin halen yürürlükte olduğunu belirtildi.

Yapılan duyurda şu ifadeler kullanıldı:

Bu kapsamda İ.İ.K'nın 288/1 maddesine göre geçici mühlet, kesin mühletin sonuçlarını doğuracağından İİK'nın 294, 295, 296 ve 297 maddeleri kıyasen uygulanarak geçici mühlet içinde davacı aleyhine 6183 Sayılı Kanuna göre yapılan takipler de dahil olmak üzere hangi nedene dayanırsa dayansın her türlü ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz ve muhafaza işlemleri de dahil tüm takip işlemlerinin yapılmaması yönünde verilen ihtiyati tedbir kararları geçerliliğini korumaktadır.

Tedbirler İ.İ.K.'nın 206'ncı maddesinin 1'inci sırasında yazılı imtiyazlı alacaklar ve rehinle temin edilmiş alacaklar açısından hüküm ifade etmez.
Geçici mühlet içinde görevlendirilen komiserin görevi devam etmektedir.

Mahkememizin 31/10/2023 tarihli tensip kararıyla verilen üç aylık geçici mühlet iki ay süre ile uzatılmış olduğundan ve kesin mühlet hakkındaki kararın geçici mühlet içinde verilmesi gerektiğinden 27/02/2024 günü saat 14:30 itibariyle duruşma yapılmasına karar verilmiştir.

Duruşma Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2. Kat B bloktaki duruşma salonunda yapılacaktır. İsteyen alacaklıların duruşmaya katılmaları mümkün olduğu ilan olunur.

İŞTE İFLASIN EŞİĞİNDEKİ O FİRMALAR...

Ted Kağıtçılık Ambalaj Pazarlama Ticaret Limited Şirketi

İmd Taşımacılık Depolama Gıda Tarım Hayvancılık Ambalaj İnşaat Taahhüt Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

Valiant Mobilya Tekstil İnşaat Taahhüt Nalburiye Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

Özmin Nalburiye Ambalaj İnşaat Taahhüt Taşımacılık Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

Altıgen Ambalaj Sanayi Ve Ticaret LTD ŞTİ

Şifavet Veteriner Hekimlik Hizmetleri HAY.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ

Arin Yatak Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

Dempak Oluklu Mukavva Karton Ambalaj Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.