SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da kış hazırlığı derelerle başladı

Kış aylarında yaşanması muhtemel sel ve su baskınlarının önüne geçmek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, taşkın riski bulunan tüm derelerde ıslah çalışması gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.10.2022 14:33
Haber Güncellenme Tarihi: 09.10.2022 14:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa'da kış hazırlığı derelerle başladı

Bursa'da gerek kent merkezi gerekse de ilçelerde bulunan tüm dereleri kışa hazırlayan BUSKİ, yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla Ovaakça ( Dürdane ) Deresi’nde de ıslah çalışmalarına başladı. Osmangazi ilçesi Ovaakça, Santral, Eğitim ve Merkez mahalleleri boyunca uzanan Ovaakça Deresi’ndeki çalışmalar tamamlandığında, sel sularından kaynaklanabilecek felâketlerin de önüne geçilmiş olacak. Proje kapsamında, derenin büyük bölümünün ıslah edileceğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Sele geçit vermeyecek şekilde, DSİ 1. Bölge Müdürlüğü’nün görüşü doğrultusunda dere ıslah projesine uygun olarak ıslah çalışmasını başlattık. Çalışma kapsamında, dere kenarı boyunca uzanacak taş duvar imalatı ve atık su hatları yapılacak. Böylelikle, aşırı yağış durumlarında, dere yatağının taşmasının önüne geçilmiş olacak” dedi.

Dere ıslahlarının aynı zamanda, bulunulan bölgeyi daha temiz bir hale dönüştürdüğüne dikkat çeken Başkan Aktaş, Ovaakça Deresi’ndeki ıslah çalışmasının tamamlanmasıyla, dere güzergâhının artık çok daha temiz olacağını da sözlerine ekledi.
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.