SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa’da Moral Evi ile hayata daha sıkı tutunacaklar

Kanserle mücadele eden hasta ve hasta ve hasta yakınlarının moral, motivasyonlarını artırmak amacıyla hayata geçirilen ‘Bursa Kanserle Savaş Derneği Moral Evi’ düzenlenen törenle hizmete girdi.

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2024 21:49
Haber Güncellenme Tarihi: 28.06.2024 21:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa’da Moral Evi ile hayata daha sıkı tutunacaklar

Nilüfer Belediyesi, Bursa Kanserle Savaş Derneği ve Bademli Rotary Kulübü önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Üç kurumun ve hayırsever iş insanlarının destekleriyle hayata geçirilen ‘Bursa Kanserle Savaş Derneği Moral Evi’, kanser hastası ve yakınlarının yaşadığı süreçte onlara destek sağlayacak. Minareliçavuş Mahallesi’nde faaliyete geçen merkezde kanser hastası ve hasta yakınlarına psikolog, diyetisyen, sosyal eğitim ve diğer alanlardaki uzman kişiler destek verecek. Aynı zamanda gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler hasta ve yakınlarına moral olacak.

Faaliyete geçen merkezin açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bademli Rotary Kulübü Başkanı Gülşah Gicvan Büyükarda’nın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş insanları ile kanser hastaları ve yakınları katıldı.

Bursa Kanserle Savaş Derneği Moral Evi’nin açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, belediyenin sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteği vurgulayarak şunları söyledi: “Nilüfer Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerini her zaman destekliyoruz. Bu kültürün temeli, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’in 20 yıllık Nilüfer Belediye Başkanlığı döneminde atıldı. Biz de bu geleneği büyüterek devam ettireceğiz.”
Kanserle mücadelede kendi deneyimlerini de paylaşan Başkan Şadi Özdemir, “Moral, motivasyon ve dayanışmanın tedavi sürecinde ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum. Kanser tedavisinin yarısı moral ve motivasyondur” dedi.
Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir sözlerini, “Kanseriz demek kolay değil. Ancak hastalıkla bile eğlenmeyi öğrenin. Umarım burası, kanserle mücadele eden arkadaşlarımız için gerçek bir moral evi olur” diyerek tamamladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, Kanserle Mücadele Derneği’nin çalışmalarını takdirle karşıladığını belirtti. Bozbey, bu tür faaliyetlerin eğitim, moral ve sosyal proje geliştirme açısından anlamlı olduğunu vurguladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.