SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da öğrencilerin imdadına Hızır gibi yetiştiler

Bursa’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) geç kalan öğrencilerin imdadına polis yetişti.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2024 12:11
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2024 12:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa'da öğrencilerin imdadına Hızır gibi yetiştiler

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) girecek adaylar, saat 10.00’a kadar binalara giriş yapabildi. Bursa Fatih Mesleki ve Anadolu Lisesi’nde sınava girecek olan adaylar, kimlik kontrollerinin ardından salonlara alındı.

Tüm uyarılara rağmen 1 aday, okulu karıştırınca polisten yardım istedi. Bursa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı motosikletli polis ekipleri geç kalan öğrenci için hemen harekete geçip adeta zamanla yarıştı. Sırameşeler Caddesi üzerinden geç kalan öğrenciyi alan motosikletli trafik polisi Kapıların kapanmasına dakikalar kala öğrenciyi okula yetiştirdi.

Okul önünde bekleyen kalabalık öğrenciye kendi kaskını takarak getiren trafik polisini alkış yağmuruna tuttu. Gemlik ilçesinde de sınava gireceği okulun adresini karıştıran bir kız öğrenci 112 acil yardım hattını arayarak polisten yardım istedi. Kız öğrencinin bulunduğu bölgeye çok kısa sürede gelen motosikletli trafik polisi kızı motosikletle sınava gireceği okula götürdü.

Bursa şehir merkezinde sınava geç kalan yine bir kız öğrenci trafiğe takılınca çareyi polisi aramakta buldu. Kızın anne babası ile otobüs beklediği durağa gelen motosikleti trafik polisi kızı motosiklete bindirip sınava gireceği okula yetiştirdi. Polis ekiplerinin verdiği mücadele ve sonucunda sınava yetiştikleri için yüzleri gülen öğrencilerin o anları kameraya yansırken, kapılarda bekleyen veliler ise polisleri ve öğrencileri alkış yağmuruna tuttu. Trafik polislerinin özverili çalışması Bursa halkının takdirini kazandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.