SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa’da provokatif paylaşımlara gözaltı

Bursa’da provokatif paylaşımlarda bulunan bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 19:16
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 19:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa’da provokatif paylaşımlara gözaltı

Bursa Valiliği sosyal medya üzerinde provokasyon yapan bir şahsın gözaltına alındığı duyurdu.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş’ın X’teki hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Provokatif Paylaşımlarda Bulunan Bir Şahıs Gözaltına Alınmıştır

Telegram ve sosyal medya platformlarında “Arapları Yıldırma” vb. isimlerle gruplar oluşturarak vatandaşlarımızı kin ve düşmanlığa sevk edecek şekilde provokatif söylemlerle Bursamızda huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik paylaşımlar yapan F.K. isimli hesap yöneticisi şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli şekilde adli işlemleri devam etmektedir. Bu şekilde provokatif faaliyetlere kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir.

Türkiye bir hukuk devletidir. Güvenlik güçlerimiz suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla devam ettirmektedir. Bursamız tarih boyunca farklı kültür ve milletlerden insanların bir arada barış içinde yaşadığı, hoşgörü ve kardeşliğin simgesi olmuş kadim bir şehirdir.

Toplumumuzdaki huzur ve güvenliği sağlamak hepimizin ortak görevidir. Hiçbir gerekçe şiddeti mazur gösteremez. Bu nedenle herhangi bir provokasyona kapılmadan yasalara ve insani değerlere uygun hareket etmeye davet ediyoruz. Şehrimizde huzuru ve güveni sağlamak adına emniyet güçlerimizin çalışmaları kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.