SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da sanatseverlerin gecesi

MRC Otomativ Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. ve MHA Elele Gelişim Merkezi işbirliği ile “Hayatın İçinden” adlı tiyatro oyunu Adile Naşit Tiyatro Salonu’nda sahne aldı.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2024 16:24
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2024 16:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa'da sanatseverlerin gecesi

Farklı skeçlerden oluşan oyunda MRC Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş. Cappafe markası ekibi sahne alırken, yönetmenliğini eğitmen Serpil Aslantürk üstlendi.

Toplamda dokuz oyuncunun yer aldığı “Hayatın İçinden” tiyatro oyunu, Adile Naşit Tiyatro Salonu’nda sahnelendi.

Sanata destek ve toplumsal sorumluluk
Tiyatro oyunu sergileme amaçlarının sanata destek vermek olduğunu belirten Mehtap Hersek Akkoyunlu, elde edilen gelirin SMA hastası çocuklara bağışlanacağı bilgisini de paylaştı.

Akkoyunlu, “Amacımız tamamen aslında sanata hizmet ederken aynı zaman toplumsal sorumluluğa da vurgu yapmak” dedi ve sözlerine şunları ekledi:

“Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Sanat yaratıcılık için önemli. Vizyon için önemli. Ve bir iş adamı bugün girişimci kendi işinin yanı sıra aynı zamanda tüm ekibini böyle bir faaliyete yönlendiriyor. Çünkü sanatın önemini biliyor. Bu bir vizyon meselesidir ve buna destek veriyor. Altı aydır da bu ekip çalışma yapıyor sıkı bu alanda.”

“Başarı ve mutluluğun birbiriyle bağlantılı olduğuna inanıyorum” diyen MRC Otomotiv A.Ş. Cappafe Sahibi Adnan Numan, ürünlerinin ihracatı ile Türkiye ve dünya ekonomisine katkı sağlamaktan gurur duyduğunu söyledi.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Cappafe ekibinin, eğitim ve öğretime de destek verdiğini belirten Numan, altı aylık yoğun bir çalışmanın sonucunda “Hayatın İçinden” adlı tiyatro oyununu sahneye koyduklarını ve  başarıdan dolayı ekibiyle gurur duyduğunu söyledi.
Tiyatro oyununun sona ermesinin ardından oyunun yönetmeni Serpil Aslantürk, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Aslantürk’ten sonra organizasyon sahibi Mehtap Hersek Akkoyunlu ve Adnan Numan sahneye davet edildi. Akkoyunlu ve Numan, duygularını ve düşüncelerini izleyicilerle paylaştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.