SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'daki dev inşaat şirketi iflas etti!

Bursa'da ve yurt dışında faaliyet gösteren Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'nin iflasının açıldığı duyuruldu. İşte ayrıntılar...

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2024 06:48
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2024 06:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa'daki dev inşaat şirketi iflas etti!

Bursa'da konkordato ve iflas haberlerinin ardı arkası gelmiyor

İnşaat alanında hizmet veren Taham İnşaat'ın yapmış olduğu konkordato mühleti uzatma başvurusunu reddeden Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, firmanın iflasına karar vermişti.

Mahkeme tarafından yayımlanan kararla 2013 yılında kurulan ve 33 yıllık uluslararası deneyime sahip olan firma resmen iflas etmişti.

KARAR YAYIMLANDI: İFLAS RESMEN AÇILDI

Bursa İflas Müdürlüğü, Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'nin iflasının açılmasına ilişkin karar yayımladı.

Yayımlanan kararda şu ifadeler aldı:

Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'nin Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 20/03/2024 tarih ve 2021/480 E. sayılı kararı ile iflasına, iflasın aynı tarih ve saat 14:24'da açılmasına karar verilmiştir. İcra İflas Kanunu'nun 166. maddesi gereğince ilanen tebliğ olunur.

YURT DIŞINDA DAŞARILI İŞLERE İMZA ATMIŞTI

Taham İnşaat Emlak Mimarlık Mühendislik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Bursa'yla beraber yurt dışında da faaliyet gösteriyordu.

Şirketin tamamlanan yurt dışı projeleri arasında Madrid, Köln, Berlin, Frankurt, Münih, Hamburg, Bamako ve Cumberland gibi lokasyonlar yer alıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.