SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa’daki hastane inşaatında eylem!

Bursa’da yapımına 2014 yılında başlanan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nde ana yüklenici firma olan Dost İnşaat’ın dört aydır taşeron firmalara ödeme yapmaması krize neden oldu.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 18:55
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 18:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa’daki hastane inşaatında eylem!

Bursa’da yapımına 2014 yılında başlanan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nde ana yüklenici firma olan Dost İnşaat’ın dört aydır taşeron firmalara ödeme yapmaması büyük krize neden oldu.

Maaşını alamayan işçiler hastanenin çatısına çıkarak eylem yaptı.

EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI VE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ŞANTİYEYE GELDİ

Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı Uğur Toksoy ve Bursa İl Sağlık Müdür Orkun Yıldırım işçilerle görüşmek adına şantiye alanına geldi.

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk ve İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, gün içerisinde hastaneye giderek çalışmaları yerinde incelerken işçilerle de bilgi alışverişinde bulundu.

TÜRKOĞLU: MALZEMELER ÇÜRÜMEYE BIRAKILMIŞ

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu ise yerel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan hastanede çalışmaların durduğunu ve hastane malzemelerinin depolarda çürümeye bırakıldığını söyledi.

İşte Türkoğlu’nun açıklaması:

“HASTANEDE NELER OLUYOR! 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  tarafından açılışı yapılacağı açıklanan ancak seçimlerin kaybedilmesiyle birlikte yapım çalışmaları durdurulan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi inşaatını yerinde inceledik. Yapımı 2016 yılında başlayan, ilk yüklenici firmanın işi bırakmasıyla 2021 yılında DOST adlı şirketin yükleniciliğini üstlendiği 1350 yataklı hastane projesinin durma nedeninin, 24 taşeron firmasına hak edişlerinin bir süredir verilmemesi ve işçilerin ücretlerinin de bu nedenle 3 aydır ödenememesi olduğunu öğrendik. Hastanenin tüm malzemelerin temin edidiğini, depolarda adeta çürümeye bırakıldığına da şahit olduk. Yazıktır, günahtır. Devletin tasarruf tedbirlerinin gündemde olduğu şu günlerde de, yüzde 90’ı biten projenin sürüncemede bırakılması en büyük israftır. Konu takibimizde olup en kısa zamanda TBMM gündemine getirecek ve kamuoyu önünde tartışılmasını da sağlayacağız.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.