SON DAKİKA
Hava Durumu

Ebru sanatına modern bir yorum kattılar

Ebru sanatını modern bir çizgi ile yorumlayan Bursa Fatih Ortaokulu’nun öğretmen ve öğrencileri tarafından açılan sergi, büyük ilgi gördü,

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2024 10:32
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2024 10:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Ebru sanatına modern bir yorum kattılar

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Fatih Ortaokulu’nda çalışmalarını yürüten öğretmen ve öğrenciler geleneksel ebru sanatını modern sanat çizgileriyle yeniden yorumladı. 

Teyyare Kültür Merkezi'nde  düzenlenen sergi açılışına ilgi beklenenden de yoğun oldu. 5, 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin ve okulun öğretmenlerinin oluşturduğu toplam 120 çalışma, Görsel Sanatlar ögretmeni Ayşe Yıldırım, Teknoloji Tasarım öğretmeleri Nevin Yaran, Zeynep Güler ve Murat Özkan öncülüğünde hazırlanarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 150 çalışmanın bulunduğu Sanat Galerisi 11 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.. 

Fatih Ortaokulu Okul Müdürü Hakan Dipova, böyle yetenekli öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu bir okulda yönetici olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Öğretmen ve öğrencilerimiz aylardır büyük emekler vererek bugün için hazırlandılar. Etkinliğin hazırlanmasında emek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi. Öğretmen ve öğrencilerin Geleneksel Ebru Sanatını ilk defa deneyimlediklerini belirten Görsel Sanatlar Öğretmeni Ayşe Yıldırım da, “ Akademik yılın başından sergiye kadar olan süreçte herkes büyük ilgi ve motivasyonla çalışarak oldukça yaratıcı eserler ortaya çıkarttı. Çok mutluyuz bizleri her zaman destekleyen okul müdürümüz Hakan Dipova'ya teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu .

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.