SON DAKİKA
Hava Durumu

Edebiyatseverler Osmangazi'de buluşuyor

Bursa Osmangazi Belediyesi’nin tarihi ve kültürel mirası yeniden ayağa kaldırma adına ‘Hikaye Okumaları’ programı gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2022 13:24
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2022 13:24
https://www.haberindogrusu.com
Edebiyatseverler Osmangazi'de buluşuyor

Bursa Osmangazi Belediyesi’nin tarihi ve kültürel mirası yeniden ayağa kaldırma adına en önemli projelerinden olan Kedili Tekke Millet Kıraathanesi’nde ‘Hikaye Okumaları’ programı düzenlendi. 

Muradiye Mahallesi’nde 16’ncı yüzyılda Şeyh Ahmet tarafından yaptırılan ve sahiplerinin kedi beslemesi nedeniyle ‘Kediler Tekkesi’ olarak anılan tarihi bina, kısa sürede okuyucuların gözde mekanı haline geldi. Abdullah Yıldırım’ın moderatörlüğünü üstlendiği Hikaye Okumaları programında Ahmet Şevki Şakalar; ‘Sevda Durağı’ adlı kitabından yola çıkarak hikaye, şiir, insan, hayat, kader ve dostluk gibi bizi biz yapan değerleri katılımcılara iletti. Bunun yanı sıra hayat yolculuğundan bahseden Şakalar, iyi şair ve yazar olmanın yolunun ahlaklı bir insan olmaktan geçtiğini belirtti. 

Bursalı edebiyatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik boyunca kendisine yönetilen soruları cevaplayan Ahmet Şevki Şakalar, aynı zamanda kitabını imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.