SON DAKİKA
Hava Durumu

Emek-Şehir Hastanesi metro hattının ilk istasyonu açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işbirliğinde yapımları tamamlanan ‘Emek-Şehir Hastanesi metro hattı ilk istasyonu’ açılış töreni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun katılımlarıyla düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 18:44
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 22:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Emek-Şehir Hastanesi metro hattının ilk istasyonu açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu bir dizi program için Bursa’ya geldi.

Bakan Uraloğlu bu kapsamda, Emek-Şehir Hastanesi metro hattının ilk istasyonunun açılış törenine katıldı.

Düzenlenen açılış törenine, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak, AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Gökhan Dinçer katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Bursa’da hayata geçirdiğimiz Emek-Balat istasyonunu tamamlamanın sevincini yaşıyoruz. Bursa’nın ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendirmek için birçok projeyi tek tek hayata geçirdik. 2002 yılından bu yana Bursa’nın ulaşım ve iletişim altyapısına 202 milyar lira yatırım gerçekleştirdik. Bölünmüş yol uzmanlığımızı 609 kilometreye çıkardık. Bursa çevre otoyolunu, Bursa- Devlet yolu- İzmir yolumuzu bitirdik. Önemli güzergahlarımızı bitirdik. Büyükşehir ile işbirliği halinde görüşmeleri yürüteceğiz. 14 kilometre sıcak yol olmak üzere 16.9 kilometre hizmet veren Çalı yolumuzun tamamını bölünmüş yol haline getireceğiz. Bursa-Ankara hızlı tren hattımızı da İstanbul hızlı tren hattına bağlayarak işletmeye açacağız. Hiç şüphesiz Bursa’da en önemli projelerimizden biri de Şehir Hastanesi metrosudur. Emek Arabayatağı metro hattı yapacağımız uzatma ile Mudanya bulvarını geçerek Şehir Hastanesi’ne ulaşacak. Günde 110 bin yolcuya hizmet verecek. Yapımı devam eden Bursa-Yenişehir-Osmaneli hattımız ile yolu entegre ederek hızlı tren hattımıza dahil edeceğiz. Depo hattından da bin 100 metrelik uzunlukla bütün raylı sistemlerin bakımını gerçekleştireceğiz. Yeni istasyonumuz Bursa’mıza hayırlı uğurlu olsun. 28’inde Cumhurbaşkanı’mızın da katılımıyla Emek ile Balat arasındaki kesimi de sizlerin hizmetine sunmuş olacağız. Bursa’ya güzel hizmetler yaptık. 31 Mart akşamında da tekrar Alinur Aktaş’ı seçerek 1 Nisan’dan itibaren durmak yok yola devam diyerek hizmetlerimizi sürdüreceğiz” açıklamalarında bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.