SON DAKİKA
Hava Durumu

Keles altyapısına dev tesis

Büyükşehir Belediyesi son olarak Keles ilçesinde günlük yaklaşık 15 bin kişinin suyunu arıtma kapasitesine sahip Keles Atıksu Arıtma Tesisinin de temelini attı.

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2023 15:33
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2023 15:33
https://www.haberindogrusu.com
Keles altyapısına dev tesis

Ulaşımdan çevreye, altyapıdan spora, tarihi mirastan kentsel dönüşüme kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyan projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki yaşam kalitesini yükseltecek yatırımları da hız kesmeden sürdürüyor. İçme suyundaki kayıp kaçak oranını yüzde 20’ler seviyesine indirerek bu konuda Türkiye’de lider konumunda olan Büyükşehir Belediyesi, atık suların arıtımı ve geri kazanımı için arıtma tesisi sayısını her geçen gün arttırıyor.

Bursa’da köyden kente göçün yoğun olarak yaşandığı bölgeler olarak bilinen Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık’ta yatırımlarına her geçen gün yenilerini ekleyen Büyükşehir Belediyesi, son olarak Keles Atıksu Arıtma Tesisinin de temelini düzenlenen törenle attı. Törene, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekilleri Emel Gözükara Durmaz ve Mustafa Yavuz, Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, Keles Kaymakam vekili Ertuğrul Arslan, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç ve vatandaşlar katıldı.

Şehrin geleceği inşa ediliyor

Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, göreve geldikleri günden bu yana eser siyaseti için gecelerini gündüze katarak çalıştıklarını söyledi. Bursa’nın 17 ilçesi ve 1060 mahallenin tamamında Büyükşehir Belediyesi’nin izi olduğunu belirten Başkan Alinur Aktaş, yatırımları ve hizmetleri her bir köşeye yetiştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Altyapısı yapılmayan, asfaltı dökülmeyen, tarlasına destek verilmeyen, suyu iyileştirilmeyen yer kalmadığını ifade eden Başkan Aktaş, “Biz bunları yaparken başkaları, bunların noktasını dahi yapmadıkları gibi sadece dedikodu yapıyorlar. Olmayan işleri varmış gibi gösteriyorlar. Bizler hem gönül belediyeciliği yapıyoruz, hem de hizmet üretiyoruz. Ulaşım projelerimizle, kentsel dönüşüm uygulamalarımızla, kültür ve sanat faaliyetlerimizle, sosyal hizmetlerimizle, kırsal kalkınma hamlelerimizle, gençlik ve eğitim faaliyetlerimizle, velhasıl şehre ve insana dokunan çalışmaları bir bir hayata geçiriyoruz. Amacımız kalite standartlarını yükseltmek. Eğer bir ilçenin arıtma tesisi yoksa, altyapısı kaliteli değilse, içme suyu yoksa kusura bakmayın orada kaliteli bir hayatın olması beklenemez. Bir yandan şehrin bugününü imar ederken, bir yandan da geleceğini inşa etmeye gayret ediyoruz” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.