SON DAKİKA
Hava Durumu

Osmangazi’de kentsel dönüşüm hazırlığı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, deprem riski nedeniyle ilçeyi güvenli şehir haline getirmeyi amaçladıklarını belirterek, kentsel dönüşümde iki bölgeye öncelik vereceklerini söyledi: Etibank bölgesi ve Çarşamba-Altıparmak.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 12:21
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 12:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Osmangazi’de kentsel dönüşüm hazırlığı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’ın kentsel dönüşüme ilişkin açıklamaları Olay gazetesi başyazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın bugünkü köşesinde yer aldı.

OSMANGAZİ’NİN BORCU 1 MİLYON LİRA

Osmangazi Belediyesi’nin yaklaşık 1 milyon lira borcu bulunduğunu ve bu açıdan şanslı olduklarını söyleyen Aydın, “Önceliğimiz, Osmangazi’yi depreme dayanıklı ve güvenli şehir haline getirmek. Bunun için hızlı hareket etmemiz gerektiğini biliyorum.” dedi.

İki noktada kentsel dönüşüme öncelik vereceklerini kaydeden Aydın, şu bilgileri verdi:

ETİBANK VE ALTIPARMAK’TA KENTSEL DÖNÜŞÜM

“Demiryolu altındaki Etibank bölgesinde yapılaşma sağlıklı değil. Bu bölgenin bir an önce kentsel dönüşümle yenilenmesi gerekiyor. Altıparmak-Merinos arasındaki bölgede yapılaşma çok eski. Üstelik 7-8 katlı yaşlı yapılar çoğunlukta. Bu bölge de kentsel dönüşüm önceliğimiz.”

Geçtiğimiz günlerde Mimarlar Odası ile de toplantı yaptıklarını hatırlatan Aydın, “Onların da 6 ay önce başlamış çalışmaları var. En kısa sürede en doğru projeyi hazırlayacağız.” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.