SON DAKİKA
Hava Durumu

Rumeli camiası Orhangazi’de buluştu

Orhangazi, Bursa’daki Rumeli camiasını misafir etti. Orhangazi Kosova Derneği’nin organizasyonuna kentteki Rumeli derneklerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 10:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Rumeli camiası Orhangazi’de buluştu

Orhangazi, Bursa’daki Rumeli camiasını misafir etti. Orhangazi Kosova Derneği’nin kahvaltı organizasyonuna kentteki Rumeli derneklerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

Orhangazi Kosova Derneği’nin Kadın Kolları tarafından düzenlenen kahvaltı organizasyonu oldukça coşkulu geçti. İlçedeki bir restorantta gerçekleşen buluşmada, Orhangazi Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Bekir Aydın, RUMELİFED Genel Başkanı Şaban Gülşen ile Bursa’daki Rumeli derneklerinin başkan ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.  

Orhangazi Kosova Derneği Kadın Kolları Başkanı Gülay Durmuş Hanlı, organizasyona katılımın kendisini ziyadesiyle memnun ettiğini söyledi. Orhangazi Kosova Derneği Başkanı Niyazi Muslu, Bursa’daki Rumeli camiası ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.  RUMELİFED Genel Başkanı Şaban Gülşen ise Rumeli camiasının büyüklüğünü bu organizasyonda görme fırsatı bulduklarını belirtti 

Belediye Başkanı Bekir Aydın da Rumeli camiası ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Rumeli göçmenlerinin ilçenin sanayisine ve kültürüne önemli katkılarının bulunduğunu aktardı. Orhangazi Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ise ilçede Rumeli kökenlilerin sayısının oldukça fazla olduğunu belirtti. Organizasyonun sonunda Orhangazi Kosova Derneği Kadın Kolları Başkanı Gülay Durmuş Hanlı’nın doğum günü kutlandı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.