SON DAKİKA
Hava Durumu

Tıp fakültesi birincisi Mustafkemalpaşa’dan

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, sağlık ordusunun yeni neferlerini mezun etti. Fakültenin 49. dönem birincisi Mustafakemalpaşa’dan çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 15:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Tıp fakültesi birincisi Mustafkemalpaşa’dan

Kocakoru Mahallesi’nde yaşayan Mesut ve Zübeyde Bayram’ın kızı Elif Bayram, Tıp Fakültesi’nden birinci olarak mezun olurken hem ailesini hem de Mustafakemalpaşa’yı gururlandırdı. Mezuniyet törenine katılan başarılı öğrencinin ailesi, dönem birincisi Dr. Elif Bayram’ın yaş kütüğüne plaket çaktığı anlarda sevinç gözyaşları döktü.

SAĞLIKTA ŞİDDET VE CESURCA HİZMET MESAJI
6 yıllık tıp eğitimini başarıyla tamamlayan genç doktor Elif Bayram, sağlıkta şiddete dikkat çekerek, “Uykusuz kalmaktan, yorulmaktan asla gocunmuyoruz. Gocunduğumuz tek şey uğruna savaş verdiklerimiz tarafından zarara uğratılmak. Her şeye rağmen sağlık hizmetlerini vatanımızın dört köşesine cesurca taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Stj. Dr. Derya Çağlayan ve Stj. Umut Demir’in sunuculuğunu üstlendiği tören, kuruculuğunu 49. dönem mezunlarından Dr. Berkan Kara ve Dr. Eralp Hacızade’nin yaptığı Tıbbiyeli Müzisyenler Topluluğu’nun konseri ile başladı. BUÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Coşkun mezun doktorlara seslenerek, “Unutmayın ki mezuniyet bir son değil, yeni bir başlangıçtır. Sizler, hayat boyu öğrenmeye devam edecek, her gün yeni bilgiler ve deneyimler kazanacaksınız. Mesleğinizdeki başarılarınızla, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin adını gururla taşıyacağınıza ve insanlığa değerli hizmetlerde bulunacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.
BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ise Tıp Fakültesi öğretim üyelerine ve mezunların ailelerine teşekkür ederek, “Memleket de memleket diye bir derdiniz olsun, o dert zaten insanlığın da derdi olarak sizi hizmete koşacaktır. Bundan sonraki ömrünüzde gerek akademisyen olarak gerek sağlık ordusunun neferleri olarak başarılarınızın devamını diliyorum. Memlekete ve insanlığa büyük hizmetler vermenizi niyaz ediyorum. Güçlü bir fakültenin mezunları olduğunuz için güçlü bir umuda sahip olduğumu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

DÖNEM BİRİNCİSİ MUSTAFAKEMALPAŞALI DOKTOR
BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Bursa Tabip Odası Başkanı Kadir Binbaş ve UTFAM adına Dr. Hasan Budak dereceye giren dönem birincisi Dr. Elif Bayram, dönem ikincisi Dr. Sude Karabulut ve dönem üçüncüsü Dr. Merve Çarıkçı’ya hediyelerini takdim etti. Tıp Fakültesi 49. Dönem Birincisi Dr. Elif Bayram, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Coşkun ile birlikte yaş kütüğüne plaket çaktı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.