SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldırım'da hem dönüşüm hem tasarruf

Yıldırım Belediyesi, bir taraftan ilçenin kaderini değiştirecek kentsel dönüşüm hamlelerini planlarken diğer taraftan da kaynakları doğru kullanarak önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2022 14:27
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2022 14:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Yıldırım'da hem dönüşüm hem tasarruf

Yıldırım Belediyesi, ‘2022 Tapu ve Dönüşüm Yılı’ çalışmaları kapsamında imar uygulama projelerini hız kesmeden sürdürüyor. Piremir Mahallesi’nde özel sektör eliyle gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesi kapsamında 33 bina ve 60 bağımsız bölümden oluşan sağlıksız yapıların yıkım çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Piremir Mahallesi’ndeki mevcut yolun genişletileceğini söyledi. Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak imar uygulama planlarını bir bir hayata geçirdiklerini belirten Başkan Yılmaz, “Yıldırım’ın dört bir tarafında, sadece binaları değil yaşamı değiştirecek önemli kentsel dönüşüm planlarımız var. Hem kamu eliyle, hem özel sektör eliyle, hem de kamu-özel sektör ortaklığıyla Yıldırım’ı dönüştürecek ve geleceğe taşıyacağız” dedi.

8 MİLYON TL’LİK TASARRUF

Piremir Mahallesi’nde özel sektör eliyle gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesinde 33 bina ve 60 bağımsız bölümün yıkımının gerçekleştirileceğinin aktaran Başkan Yılmaz, “Yıldırım için yaptığımız her işte ince eleyip sık dokuyup, yıllar sonrasını da hesaba katarak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda ‘doğru plan- doğru uygulama ‘prensibimizle kamu kaynaklarını israf etmeden önemli işlere imza atıyoruz. Piremir Mahallesi’nde gerçekleştireceğimiz imar uygulaması ile 4 bin metrekare konut alanı elde ederken yaklaşık değeri 8 milyon olan yol alanını da tek kuruş kamulaştırma bedeli ödemeden ilçemize kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Yıldırım için büyük düşünüyor ve büyük dönüşüyoruz” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.