SON DAKİKA
Hava Durumu

Yıldırım’da Rumeli coşkusu

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından bu yıl 2. düzenlenen Anadolu Kültür Şöleni kapsamındaki “Rumeli gecesi” büyük ilgi gördü.

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2023 12:06
Haber Güncellenme Tarihi: 27.08.2023 12:10
https://www.haberindogrusu.com
Yıldırım’da Rumeli coşkusu

Bursa Kosova Arnavutluk Makedonya Muhacirleri ile Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu tarafından düzenleyecek şölene AK Parti Bursa milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç ile Refik Özen, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurtuluş, AK Parti Yıldırım İl Yönetim Kurulu üyesi Niyazi Atik, Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUMELİFED) Genel Başkanı Şaban Gülşen, İnegöl Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Saman, Bursa’daki STK’ların başkan ve yöneticileri ile çok sayıda Bursalı katıldı.

Bursa Kosova Arnavutluk Makedonya Muhacirleri Başkanı Hüseyin İşcan, konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür etti. Protokol konuşmaların ardından Bursa Folklor Eğitim Merkezi Halk Dansları Topluluğu (BURFEM) sahne aldı. Programın ikinci bölümünde Rumeli müziğinin önemli isimlerinden Rumeli Semih de sahneye çaktı. Rumeli Semih, Rumeli yöresinin birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi. Gecenin ilerleyen bölümlerinde hem protokol hemen vatandaşlar coşkulu müziğe daha fazla dayanamayıp halay çekmeye başladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.