SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD’den Suriye’de İran destekli gruplara hava saldırısı

ABD, 3 askerin öldüğü saldırıya yanıt olarak Suriye’ye hava saldırısı başlattı. ABD Merkez Komutanlığı, Irak ve Suriye’de 85 hedefin vurulduğunu duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 01:31
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 01:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
ABD’den Suriye’de İran destekli gruplara hava saldırısı

Suriye’nin Deyrizor bölgesinde Meyadin ilçesi çevresindeki İran destekli silahlı grupları hedef alan hava saldırıları düzenlendi.

125 HASSAS BOMBA KULLANILDI

ABD Merkez Komutanlığı, Irak ve Suriye’de 85 hedefin vurulduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada “Saldırıya bombardıman uçakları da katıldı. İran devrim muhafızlarına bağlı hedefler vuruldu. Saldırılarda 125 adet hassas bomba kullanıldı. Vurulan yerler arasında komuta ve kontrol merkezleri ile mühimmat ve drone depoları da var.” denildi.

ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün’ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırı yakınlarında konuşlanan Amerika Birleşik Devletleri güçlerine yönelik insansız hava aracıyla saldırı düzenlendiğini duyurmuştu.

3 ABD ASKERİ ÖLMÜŞ, EN AZ 34 ASKER YARALANMIŞTI

Saldırıda 3 ABD askerinin öldüğü ve en az 34 askerin yaralandığı belirtilmişti. Biden, saldırının Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren İran destekli militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.