SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD’li gazeteci Carlson’ın Putin ile röportajı tepki çekti

ABD’li gazeteci Tucker Carlson’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yapacağı röportaj ülkede tartışma yarattı. Carlson ABD’nin Putin’i duymaya ihtiyacı olduğunu söyledi, bazı yayıncılar kendisinde casusluk suçlamasında bulundu

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 13:06
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 13:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
ABD’li gazeteci Carlson’ın Putin ile röportajı tepki çekti

ABD’li gazeteci Tucker Carlson, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile röportaj yapmak üzere Moskova’ya gitti. Carlson’ın Putin ile yapacağı röportaj ülkede tartışma yaratırken, Carlson ABD’nin Putin’i duymaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Carlson, sosyal medya hesabında Moskova’dan paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Savaşta neredeyse iki yıl geride kaldı ve bu çatışmalar dünyayı yeniden şekillendirdi. Çoğu Amerikalı bilgilendirilmedi, orada ne olduğuna dair fikirleri yok. İngilizce konuşan ülkelerin çoğu olanların farkında değil, hiçbir şeyin değişmediğini düşünüyorlar çünkü onlara hiçbir şey söylenmiyor. Medya çökmüş durumda, hükümet propagandası yapıyorlar.

Çoğu Amerikalı Putin neden Ukrayna’yı işgal etti bilmiyor, şimdiki hedefleri ne bilmiyor, onun sesini hiç duymadılar.

Amerikalılar dahil oldukları savaşta neler olduğunu bilmeli. Putin’i sevdiğimiz için değil ABD’yi sevdiğimiz için buradayız.”

Röportajın ne zaman gerçekleşeceğine dair bilgi vermeyen Carlson, röportaj masraflarını kendisini karşıladığını hiçbir yerden destek almadığını söyledi. Elon Musk’ın da kendisini destekledi Carlson’ın röportajı canlı olarak sosyal medya platformu X’te yayınlanacağını düşünülüyor.

Carlson’un Putin ile olası röportajı ülkede tepki çekti. Demokratlar bunu Putin’in işgalini aklama girişim olarak görürken, bazı yayıncılar Carlson’a casusluk suçlaması yapıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.