SON DAKİKA
Hava Durumu

Biden duyurdu: İsrail’den Hamas’a yeni teklif

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail’in Hamas’a kapsamlı yeni bir teklifte bulunduğunu açıkladı. Biden, “İsrail’in yeni teklifi Katar ve Hamas’a iletildi.” ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 21:25
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 21:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Biden duyurdu: İsrail’den Hamas’a yeni teklif

İsrail’in Filistin’e saldırıları aralıksız devam ediyor.

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da yaptığı konuşmada İsrail’in Hamas’a kapsamlı yeni bir teklifte bulunduğunu açıkladı.

Biden, “İsrail’in yeni teklifi Katar ve Hamas’a iletildi.” dedi.

İkinci aşamada geri kalan esirlerin serbest bırakılacağını ve çatışmaların kalıcı olarak biteceğini söyleyen Biden, “Üçüncü aşamada Gazze yeniden yapılandırılacak.” diye konuştu.

İSRAİL’E ATEŞKES TEKLİFİNE DESTEK VERME ÇAĞRISI

Biden sözlerine şöyle devam etti:

“İhtiyacımız olan teklif bu ve şu anda masada bulunuyor. İsrail’e ateşkes teklifine destek verme çağrısında bulunuyorum. İsrail’in dünyada daha da izole olması riski var.”

İSRAİL’İN GAZZE’Yİ İŞGALİNDE 7 EKİM SONRASI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme” gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim 2023’te kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail, 7 Ekim’deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328’i çocuk, 10 bin 171’i kadın olmak üzere 36 bin 284 Filistinli öldürüldü, 82 bin 57 kişi yaralandı.

Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.