SON DAKİKA
Hava Durumu

Konut kampanyası başladı! 4 ayrı ödeme planı

Artan fiyatlar, yüksek faiz oranları ve düşük arz sebebiyle durağanlaşan konut sektörüne can suyu Emlak Konut GYO’dan geldi. Emlak Konut, durgunlaşan konut piyasasını harekete geçirmek için dev bir kampanya hazırladı.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 08:07
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 08:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Konut kampanyası başladı! 4 ayrı ödeme planı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde yürüttüğü çalışmaların yanı sıra düzenlediği dev kampanyalarla sektörü atağa kaldıran şirket, “Güvenli Yatırım, Güvenli Gelecek” sloganıyla hayata geçirilen kampanya kapsamında uygun faiz oranları, uzun vade, peşinde indirim ve 2 yıl ödemesiz dönem gibi seçenekler sunuluyor.

Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem, “Geçmişte olduğu gibi, bugün de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda, Emlak Konut ödeme sistemiyle sunduğumuz ‘Güvenli Yatırım, Güvenli Gelecek’ kampanyamızı başlatıyoruz” dedi.

16 PROJEDE 8 BİN KONUT

Erdem, kampanya kapsamında Emlak Konut ödeme sistemiyle, bankasız- kefilsiz olarak vatandaşlara ev sahibi olmaları için dört ayrı ödeme koşulu sunulduğunu ifade etti.

Yeni alım fırsatı sunan bu kampanyanın vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanacağına ve sektöre yeni bir dinamizm sağlayacağına inandıklarını vurgulayan Erdem, kampanyaya dahil 16 projede yaklaşık 8 bin stok bulunduğunu, kampanya kapsamında yaklaşık 2 bin konut satılmasını hedeflediklerini söyledi.

4 AYRI ÖDEME PLANI

Birinci planda, peşin alımlarda yüzde 25 indirim yapılıyor.
İkinci planda, yüzde 25 peşinat, vade farksız ara ödemeli satış planında 6, 12 ve 24’üncü aylarda ara ödemeler bulunuyor.

Üçüncü planda, yarısı peşin, kalan yarısı da yüzde 1.29 vade farkıyla 24 ay sonra ödeme imkânı var.
Dördüncü planda, yüzde 25 peşinat, yüzde 1.29 vade farkıyla, 72 aylık sabit artan taksit seçenekleri olacak.

BAŞVURU ŞARTI YOK

Herhangi bir süre sınırı olmadığını ve satış hedefine ulaştıklarında kampanyanın sona ereceğini belirten Erdem, ilerleyen süreçte farklı projelerin de kampanyaya dahil olabileceğini ifade etti.

Kampanyada başvuru şartı, kura, devir yasağı gibi koşullar uygulanmayacak. Kampanya kapsamında İstanbul’da en uygun fiyatlı 1+1 dairenin fiyatı 5 milyon 800 bin TL olarak belirlendi. Kampanyalı alımda taksitler 50 bin TL’den başlıyor.

53.2 MİLYARLIK REKOR SATIŞ

Cengiz Erdem, 2023’ü 53.2 milyar lira rekor ön satış geliriyle tamamladıklarını, 4 bin 700 bağımsız bölümü hak sahiplerine teslim ettiklerini belirterek, “Güçlü, alanında uzman ekibimizle 8.5 milyon metrekare büyüklüğündeki 137 şantiyemizde, inşasına devam ettiğimiz 103 bin adet bağımsız bölüm ve 200 binden fazla doğrudan ve dolaylı çalışanımızla şirketimizi çok daha güçlü yarınlara taşıyoruz” diye konuştu.

EV ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN

Sundukları faiz oranları sayesinde konutu ulaşılabilir kılacaklarını söyleyen Cengiz Erdem, kampanyanın piyasaya etkisi için şunları söyledi: “Bizim kampanyamız piyasayı regüle edecek.

Ama fiyatlar birden aşağıya gelecek demek gerçekçi olmaz. Maliyetler ortada. Amacımız mevcut şartlarda olabildiğince ulaşımı kolaylaştırmak.”

Konuta yatırım yapmak için doğru zaman olduğunu söyleyen Erdem, “Yeni alım fırsatları sunan bu kampanyamızın vatandaşlarımız tarafından ilgiyle karşılanacağına ve sektöre yeni bir dinamizm sağlayacağına inanıyoruz.

İlerleyen dönemde bizim projelerimizde bugünkü şartları, özellikle bu kredi oranlarını görme şansınız yok” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.