SON DAKİKA
Hava Durumu

Milyonlarca emekliye zam müjdesi!

Bursalı meşhur SGK uzmanı Özgür Erdursun, Temmuz ayını işaret ederek milyonlarca emekli ve memura yapılacak zam hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 05:08
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 05:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Milyonlarca emekliye zam müjdesi!

tv100'de yayımlanan Günün Rotası programında konuşan SGK uzmanı Özgür Erdursun, memur ve emekli maaşlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yerel seçimler öncesi emekli maaşlarına yapılan zamların yapılmaması sonrası gözler Temmuz ayına çevrildi. Vatandaşlar 'Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? Temmuz ayında memur ve emekli maaşı zammı ne kadar olacak?' sorularını araştırırken dikkat çeken bir açıklama geldi. Milyonlarca memur ve emekliye zam müjdesi! SGK uzmanı Özgür Erdursun Temmuz ayını işaret edip oran verdi.

SGK UZMANI ÖZGÜR ERDRUSUN'DAN DİKKAT ÇEKEN ZAM AÇIKLAMASI

SGK uzmanı Özgür Erdursun, Duygu Gözde Arslan'ın sunduğu Günün Rotası programında emekli ve memura yapılacak zam hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdursun, en düşük emekli aylığı 10 bin liraya da oransal bir artış olmayacağını söyledi.

ENFLASYON YÜZDE 30 ÇIKARSA...

Enflasyonun yüzde 30'u aşmasıyla birlikte dikkat çeken bir oranda zam yapılacağını belirten SGK Uzmanı Özgür Erdursun, "Yüzde 25 enflasyon çıkarsa SSK ve Bağ-Kurlar yüzde 25, memur ve memur emeklileri yüzde 20. Eğer yüzde 30 çıkarsa SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 30, memur ve memur emeklileri ise yüzde 25 enflasyon farklarını alırlar" açıklamasında bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.