SON DAKİKA
Hava Durumu

Sigara cep yakacak: Bir zam daha geldi

Nisan ayında 7 ile 9 lira arasında zamlanan sigaralara, Mayıs ayında bir zam daha yapıldı. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar o ürünleri “Zam yağmuru devam ediyor.” ifadeleriyle paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 04.05.2024 11:42
Haber Güncellenme Tarihi: 04.05.2024 11:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Sigara cep yakacak: Bir zam daha geldi

Nisan ayında Türkiye’de satış yapan tüm üreticiler tarafından sigara fiyatlarına 7 ile 9 TL arasında bir zam yapılırken, artan fiyatlara alışamayan vatandaşlar yeni zam haberiyle şaşkınlığa uğradı. Mayıs ayında da sigara fiyatlarında 4 lira artış yapılacağı konuşulurken beklenen zam geldi. halihazırda fahiş oranda vergi uygulanan tütün ürünleri bu zamların ardından sigara tüketicileri için adeta cep yakacak. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar paylaşımında “Sigaraya bir zam daha, zam yağmuru devam ediyor, PM gurubuna #ZamGeldi ” ifadelerini kullandı. İşte o ürünler:

TÜRKİYE AVRUPA’NIN EN FAZLA SİGARA TÜKETEN ÜLKELERİ ARASINDA

Türkiye’de her 100 kişiden 27.3’ü tarafından düzenli olarak tüketilen sigara, bu alanda ülkemizi Avrupa’nın en çok sigara içen ikinci ülkesi konumuna getirirken, sigaralardan alınan yüksek vergi ve peş peşe yapılan zamlar tartışma konusu olmaya devam ediyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.