SON DAKİKA
Hava Durumu

Sigaraya yeni zam kapıda

Art arda zam gelen sigaraya yeni fiyat artışı kapıda. Özel Tüketim Vergisi ÖTV'ye gelen zam sonrası gözler bu sorunun cevabına çevrildi. Peki, sigara zammı paket fiyatlarına yansıdı mı?

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2022 02:08
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2022 02:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Sigaraya yeni zam kapıda

Tütüm ürünleri ve sigara fiyatları yaşanan ÖTV zammı sonrasında artış yaşadı. Özel Tüketim Vergisi ÖTV'nin sigara fiyatları üzerinde artış oranı oldu. Tüketiciler ise güncel sigara fiyatlarını araştırıyor. 2022 yılı içerisinde totalde 8 TL'lik artış yaşayan sigara fiyatları bir kez daha zamlandı. Peki, "Sigara fiyatları ne kadar, kaç TL oldu?" İşte, 29 Mayıs 2022 güncel sigara fiyatları...

SİGARA FİYATLARI NE KADAR ARTTI?

Sigara fiyatlarında 0.71 lira olan asgari maktu vergi tutarı 0.78 lira oldu. Sigaraya uygulanan 'luk ÖTV artışı ile birlitke 1 paket sigaradan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) 1.69 lira artış gösterdi. Henüz zam sigara paket fiyatlarına yansımasa da bir paket sigaraya 2 ila 4 lira arasında zam gelmesi bekleniyor.

Zammın ise hafta başına kadara yansıması bekleniyor.

EN SON 5 MAYIS’TA ZAMLANMIŞTI!

Philips Morris ve BAT Grubu sigaralara 5 Mayıs itibarı ile 2 TL zam gelmişti. Normalde Temmuz ayında yapılması beklenen zam enflasyon verilerindeki artışın da etkisiyle birlikte sürpriz şekilde dün gece zamlandı. 

EMMUZ-ARALIK 2022'DE ÜFE GÜNCELLEMESİ YAPILMAYACAK!

Temmuz-Aralık 2022 döneminde alkollü içeceklere ve sigara fiyatlarına yapılması muhtemel yüzde 60'a varan ÜFE güncellemesi olmayacak.


GÜNCEL SİGARA FİYATLARI LİSTESİ 29 MAYIS 2022

Sigara zammının ardından en düşük sigara fiyatı Phlip Morris grubunda 25,50 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 40 TL'yi görecek.
 

Kaynak: habertürk

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.