SON DAKİKA
Hava Durumu

AK Parti'den 'emekli maaşı' açıklaması

AK Parti milletvekili ve sosyal güvenlik uzmanı Kurt, emekli maaş zammı tartışmalarını değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2023 21:35
Haber Güncellenme Tarihi: 20.08.2023 21:35
https://www.haberindogrusu.com
AK Parti'den 'emekli maaşı' açıklaması

Milyonlarca emekli yeni zam yapılıp yapılmayacağını merak ederken AK Parti Adıyaman Milletvekili ve sosyal güvenlik uzmanı Resul Kurt’tan “İki yöntem uygulayabiliriz” açıklaması geldi.

A Haber yayınına katılan Kurt “Emekliye ara zam” konusuna değindi.

7 bin 500 TL alan emeklinin aslında kök maaşının 5-6 bin lira olduğuna vurgu yapan Resul Kurt, “Bu kişiler yapılan zamdan hiç faydalanmadım diye itiraz ediyor. Ama maaşı 7 bin 500 liraya tamamlanıyor. Aradaki fark sübvanse ediliyor. Burada farklı bir yöntem bulunabilir. Bir miktar baz ücret eklenebilir. En düşük emekli maaşının 10 bin lira olması isteniyor. Bu sefer de 9 bin 500 lira maaş alan kişi ‘Bana 500 lira zam geldi’ diye serzenişte bulunacak. Bu nedenle bu süreçte herkesi memnun etmek mümkün olmayabiliyor. Benim beklentim kök ücretlerde bir düzenleme ve kademeli bir artış yapılması yönünde” dedi.

AK Partili Kurt şöyle devam etti:

“Dünyanın neresine giderseniz gidin sosyal güvenlik sisteminin bir dengesi var. Primlerini toplar, o primler üzerinden bir emekli aylığı bağlar. Ama biz vatandaşımızın geçim şartlarını kolaylaştırmak, serzenişlerini karşılamak için 2 yöntem uygulayabiliriz. Birincisi en düşük aylığa bir düzenleme getirilebilir, ikincisi ise bir kademeli artış yapılabilir.“

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.