SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Koca paylaştı: Gazal hemşireyi hatırladınız mı?

Bakan Koca, 6 Şubat depreminde kahramanlaşan Gazal hemşirenin o anlarını paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 05:33
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 05:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bakan Koca paylaştı: Gazal hemşireyi hatırladınız mı?

Gazal hemşire, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremde canını hiçe sayarak büyük bir kahramanlık sergilemiş ve görev aldığı hastanedeki bebeklerin hayatını kurtarmıştı.

‘GAZAL HEMŞİREYİ HATIRLADINIZ MI?’

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin yıl dönümü dolayısıyla X’teki hesabından paylaşım yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Deprem anında her şeyi göze alarak bebekleri kurtarmaya çalışmıştı. Gazal hemşireyi hatırladınız mı?” ifadeleriyle Gazal hemşirenin o anlarını yayınladı.

‘BU BİZİM VİCDANİ SORUMLULUĞUMUZ’

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerle takdir toplayan hemşire Gazal Çalışkan, görevine aynı serviste devam ediyor.

Çalışkan, deprem anında hem insani hem de mesleki olarak kaçmanın aklından geçmediğini, bebeklerin kendilerinin emanetinde olduğunu ve bu sorumlulukla çalıştıklarını söyledi.

“O bebekler bizim elimize bakıyor, ben çıkarım kurtarırım kendimi ama onların öyle bir şansı yok. Bu bizim vicdani sorumluluğumuz. Görevimizi yaptık biz.” diyen Çalışkan, güvenlik kamerası görüntülerinin basında yer almasından sonra güzel dönüşler aldığını belirtti.

‘BEBEKLERİN EBEVEYNLERİ DAHA SONRA GELİP BİZE TEŞEKKÜR ETTİ’

Hastanede ekip arkadaşlarından, çevresinden ve sokakta görenlerden güzel sözler duyduğunu aktaran Çalışkan, şöyle konuştu:

“Sosyal medyada çok insan bana ulaştı, güzel şeyler söyledi. Benim için büyük bir şey değil ama daha sonra bakınca büyük bir şey yaptığımı fark ettim. Depremi yaşayan herkeste bir travma oluştu. 6 Şubat’ta yine nöbetçiyim. Dilerim, bir 6 Şubat daha yaşamayız. Herkes maddi ve manevi zarar gördü. O anları yaşamayı kimse istemiyor. Biz de istemiyoruz. O gün burada 6 bebeğimiz vardı, şimdi daha fazla. Bebek sayımız daha fazla olduğu ana denk gelseydi nasıl olurdu bilemiyorum. En küçük bir sarsıntıda bile korkuyoruz artık.”

Güvenlik kamerası kayıtlarında kendini izlediği zaman duygulandığını ifade eden Çalışkan, deprem anında ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

Çalışkan, “Görüntüden önce çok büyük bir şey yaptığımızı düşünmüyorduk ama izledikten ve gelen yorumlardan sonra yaptığımızın farkına vardık. Elimizden geleni yaptık. Bebeklerin ebeveynleri daha sonra gelip bize teşekkür etti.” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.