SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Tekin: 20 bin öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmen atamaları ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Tekin, “20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştık” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 07.05.2024 11:12
Haber Güncellenme Tarihi: 07.05.2024 11:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bakan Tekin: 20 bin öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmen atamaları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Hazine ve Maliye bakanımız ve ilgili kurmaylarıyla görüşme ve toplantılar yaptık. 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştık” dedi.

Bakan Tekin’in açıklaması şu şekilde;

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalışma yürütüyoruz. Ben daha önce de söylemiştim. Bakan olarak benim ‘Şu branş önemlidir, önemsizdir’ gibi bir bakış açım yok. 130’a yakın branşın tamamı önemlidir.

Sınıf öğretmenliği için 3 bin 263,

Özel eğitim öğretmenliği, 2 bin 449

Rehberlik 1597,

Din kültü öğretmenliği 1594,

Bunlar tamamen sadece atama yoluyla atama değil, yüzde 50 yüzde 50 yani KPSS skorunun yüzde 50’si mülakatın yüzde 50’si olarak yapılacak. Ekonomik parametreler açısından sıkıntılı bir dönemdeyken bize bu konuda destek olan kurumlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Eğitim camiamıza hayırlı olsun.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Personel Genel Müdürlüğümüz takvimi ilan edecek. Kesinlikle ve kesinlike aldığımız çerçevede hiçbir arkadaşımızın hakkının yenmediği süreci yürüteceğiz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.