SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu hataya düşenler 100 Bin TL ceza ödeyecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan o tarihi işaret ederek ceza yağmuruna tutulacağını açıkladı. 5-10.000 TL değil tam 100.000 TL para cezası kesilecek.

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2023 06:52
Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2023 06:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bu hataya düşenler 100 Bin TL ceza ödeyecek!

Türkiye'deki en büyük problemlerin başında yer alan otomobil ve konut piyasası için yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün bir araya gelen Kabine, toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. İlan sitelerine sahte ya da yanıltıcı ilan verenlerin affı olmayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan o tarihi işaret ederek tam 100.000 TL'ye kadar ceza verileceğini duyurdu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o açıklamaları…

FİYAT DÜŞÜŞÜ BEKLENİYOR

Son dönemde otomobil ve konut piyasasındaki fahiş fiyat artışları gündemdeki sıcaklığını koruyor. Spekülatörlerin elinde kalan piyasa her gün şişirilirken hükümette duruma engel olmak amacıyla kolları sıvadı. Geçtiğimiz sürece ikinci el otomobil piyasası için al sat sınırının getirilmesi ile birlikte denetimler sıklaştırılırken bu kez gözler konut fiyatlarına çevrildi. İkinci el otomobil piyasasındaki önlemler ile birlikte yüzde 10’luk bir düşüş yaşanırken Şimdi de aynı durumun konut piyasası için olması bekleniyor.

KİMSENİN AFFI YOK

İnternet siteleri üzerinden yayınlanan emlak ilanları için bakanlık tarafından çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Ticaret Bakanlığı fahiş fiyat uygulayan spekülatörler için inceleme başlatırken ilan sitelerinin de bu durumdan sorumlu tutulacağı aktarıldı. Geçtiğimiz gün bir araya gelen kabine alınan kararları toplantı sonrasında vatandaşa duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan internet üzerinden yanıltıcı ilan yayınlayanların yanı sıra site sahiplerine de ceza uygulanacağını söyledi.

100.000 TL CEZASI VAR

Konut piyasasını alt üst etmeye çalışan kişiler için önlemler alınırken bu kişilere 100.000 TL'ye kadar idari para cezası uygulanacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Otomobil piyasasındaki balonu gördüğünüz gibi söndürdük. İlan sitelerini 1 Kasım'dan itibaren sahte ilanlardan mesul tutuyoruz. Yanıltıcı ilan verilmesi veya bu konuda zafiyet gösterilmesi halinde 100 bin liraya kadar ceza vereceğiz.” sözleri ile yeni uygulamanın detaylarını paylaştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.