SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Cuma çıkışı önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma Namazı çıkışı açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 15:19
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 15:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Cuma çıkışı önemli açıklamalar

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

ÖZGÜR ÖZEL İLE GÖRÜŞME

Özgür Bey şu anda CHP Genel Başkanı oldu. Böyle bir ziyareti gerçekleştirmiş olması olumlu bir gelişme oldu. Bundan önceki süreçlerde maalesef bu tür adımlar atılmıyordu. Siyasetin yumuşama dönemine girdiğini görüyoruz. Ben de ziyaretin karşılığını yapacağımı söyledim. Türk siyasetinin buna ihtiyacı var. İlk fırsatta ziyareti gerçekleştirerek siyasetin yumuşuşama dönemini başlatmak istiyoruz.

İSRAİL İLE TİCARET

İsrail-Filistin arasındaki gelişmelerin kabul edilebilir bir yanı yok. İsrail 45 bin Filistinliyi acımasızca öldürdü. Bir Müslüman olarak bizim seyirci kalmamız düşünülemez. Atılacak adımlar nelerdir, yaptık. Ülkemizde de maalesef siyasetin acımasız yüzü olan bazı partiler bunu acımasızca kullandı.

Bizim İsrail ile ilişkimizin onların düşündüğünün dışındaymış gibi ifadeler kullandılar. Biz de acele etmeden süreci değerlendirelim istedik. Bu adımı attık. İsrail bizim bu yaklaşımlarımıza, Netanyahu ile ABD’de yaptığım görüşmeyi durup dururken yapmadım. Ama Netanyahu acımasız. Bu acımasızlığını da bu çocuklara, kadınlara, yaşlılara karşı gösterdi. Tüm batı İsrail’e çalışıyor. Başta ABD olmak üzere, İsrail’e çalışıyorlar. İmkanlar seferber edilerek ne yazık ki Filistin’in fakir, yoksul insanları İsrail’in bombaları karşısında ölüme mahkum edildiler. Bunun karşısında daha sabredemezdik, adımlarımızı attık. 9,5 milyar dolarlık ticaret hacmi vardı. Bunu yok farz ederek bu kapıyı kapattık. Bundan sonrası hayırlı olsun.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.