SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’emekli’ açıklaması

Erdoğan, “Refah kaybı yaşayan her insanımızın hayat seviyesine eskisinin de üzerine çıkarmak, boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2023 11:21
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2023 11:21
https://www.haberindogrusu.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’emekli’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan emekli ve çalışanlar için dikkat çeken bir mesaj geldi.

Depremleri işaret eden Erdoğan, “Bu ağır yükün altından kalkarken kimsenin hakkını ihmal etmeyecek, kimsenin beklentilerini cevapsız bırakmayacağız” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Belediyelerdeki başarısızlıklarını sahte gündemler ve abartılı söylemlerle örtmeye çalışanların gerçek yüzlerini ortaya koyacak, 2024 Mart’ında emaneti beceriksizlerden alıp ehline vereceğiz.

Küresel krizlerin ülkemize etkilerinden kaynaklanan hayat pahalılığının, son dönemde milletimizi bunalttığının farkındayız. Ülkemizin her meselesini çözdüğümüz gibi, inşallah bu sıkıntıyı da hal yoluna yine biz koyacağız. Çalışanından emeklisine, bu süreçte refah kaybı yaşayan her insanımızın hayat seviyesine eskisinin de üzerine çıkarmak, boynumuzun borcudur.

Eskiden beri gelen kronik sorunlara ilave olarak, 6 Şubat depremlerinden etkilenen şehirlerimizin yeniden inşası için 104 milyar dolarlık bir yükle karşı karşıyayız. Bu ağır yükün altından kalkarken kimsenin hakkını ihmal etmeyecek, kimsenin beklentilerini cevapsız bırakmayacağız.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.