SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hakkari yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hukukun gereğini yaptığını belirterek, Hakkari ile ilgili verilen yargı kararına destek verdi.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 21:56
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 21:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hakkari yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yargının Hakkari ile ilgili verdiği karar kimseyi rahatsız etmesin. Burası hukukun işlediği Türkiye Cumhuriyeti’nin parlamentosudur. Orada elinizde pankartlarla sağa sola saldırmanın hiçbir manası yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Medya Ödülleri Töreni’ne katıldı.

Konuşmasında İsrail’e tepki gösteren Erdoğan, “İnsanlığımızın da sınandığı bu cinnet haline tepki göstermek, Filistin’e borcumuzdur” dedi.

Erdoğan’ın törende yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“Halktan yana halka karşı sorumluluk hisseden mahalli medyanın yerini kimse alamaz. Anadolu medyası ne kadar etkili olursa demokrasimiz de o kadar güçlü olacaktır. Siyasi hayatımızın tüm aşamalarında Anadolu yayıncılığının yanında olduk. Bundan sonra da inşallah size sahip çıkmayı sürdüreceğiz.

15 Temmuz gecesi birileri ‘bekle gör’ stratejisi izlerken, Anadolu medyası olarak dimdik durdunuz. Aynı kararlılığı Gazze’de aynı kararlılıkla sürdürdüklerini takip ediyorum. Vicdanı kurumayan hiç kimse böyle zulme sessiz kalamaz. İnsanlığımızın da sınandığı bu cinnet haline tepki göstermek, Filistin’e borcumuzdur.

Görüyoruz ki yıllardır bize basın özgürlüğü dersi verenler işgal atındaki Filistin’de yaşananlara sesini çıkarmıyor. Bugün soykırım karşısında üç maymunu oynayanlar alınlarına yapışan kara lekeyi ömürleri boyunca silemeyecek.

Son aylarda 150 gazeteciyi katledenler hala basın özgürlüğünden bahsedebiliyor.

Gazze’deki katliamın ilk başlarından itibaren basın organlarımız mazlum Filistinlilerin sesi oldu. Biz Filistinli kardeşlerimizi savunurken insanlığı da savunuyoruz.

Medyamız uzun zaman bir vesayet altında oldu. 12 Eylül’den 28’a kadar aynı manşetlerin tekrar tekrar atıldığına şahit olduk. Bir türlü demokrasiden tavır alamadılar. Bunların FETÖ’nün terörün yanında saf tuttuklarını gördük. Milletten çekindikleri empatiyi teröristlere göstermekten utanmıyorlar.

Yargının Hakkari ile ilgili verdiği karar kimseyi rahatsız etmesin. Hukuk gereğini yaptı. Yargı burada kanunu değil, hukuku konuşturmuş ve kararını da buna göre vermiştir.

(Meclis’teki gerginlik) Burası hukuku işlediği Türkiye Cumhuriyeti’nin parlamentosudur. Orada elinizde pankartlarla sağa sola saldırmanın hiçbir manası yok. Sizin de karşınızda hukuku savunacak parlamenter sistem var.

Belediyeler ne onlarındır ne de terör örgütünündür. Belediyeler kimsenin arka bahçesi değildir. Belediyeler halkımızdan, aziz milletimizindir.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.