SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail gözünü Lübnan’a dikti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gazze’yi yakıp yıkan İsrail’in şimdi de gözünü Lübnan’a diktiği anlaşılıyor. Netanyahu’nun Batı’nın da rızasıyla savaşı bölgeye yayma planları büyük felakete yol açacaktır. Türkiye kardeş Lübnan halkının ve devletinin yanındadır.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2024 13:19
Haber Güncellenme Tarihi: 26.06.2024 13:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail gözünü Lübnan’a dikti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

İSRAİL’İN GAZZE SALDIRILARI

“İsrail bu bayramda da kan dökmeye devam etti. İsrail’in barbarlığının kurbanı olan 38 bini aşkın Filistinli şehidimizi rahmetle anıyorum. Ecdadımız tarih boyunca Filistin’e nasıl sahip çıktıysa kuruluşundan itibaren Türkiye Cumhuriyeti nasıl Filistin’e sahip çıktıysa biz de aynı ruh ve cesaretle sahip çıkıyoruz ve çıkacağız.

“KATİLLERİN DİMDİK KARŞISINDA DURACAĞIZ”

Birileri Türkiye’de farklı siyasi kariyerlerinin icazet kapısı gördükleri Avrupa’da farklı konuşabilir ama biz içeride ve dışarıda hakkı konuşacak masumların yanında katillerin dimdik karşısında duracağız. Kimse bizden küresel siyonist şebekesinin baskısına boyun eğmemizi zalimler karşısında düğme iliklememizi beklemesin. İsrail’in şımarıklığına verilecek en etkili cevabın Filistin Devleti’nin tanınması olduğunu vurguladık. Gazze’yi yakıp yıkan İsrail’in şimdi de gözünü Lübnan’a diktiği anlaşılıyor. Batılı güçlerin perde arkasında İsrail’in sırtını sıvazladıklarını görüyoruz. Netanyahu’nun Batı’nın da rızasıyla savaşı bölgeye yayma planları büyük felakete yol açacaktır. Türkiye kardeş Lübnan halkının ve devletinin yanındadır.

“YATIRIM DÜŞMANLIĞI YAPAN ÇAPSIZLARA KULAK ASMAYACAĞIZ”

‘Millet yol mu yiyecek?’ diyen yatırım düşmanlığı yapan çapsızlara kulak asmayacağız. Kazaların önünü maalesef tamamen kesemiyoruz. Kurban Bayramı’nda meydana gelen 7 bin 216 kazada 72 insanımız hayatını kaybederken 13 bin 474 kişi de yaralandı.

DİYARBAKIR-MARDİN ARASINDAKİ ANIZ YANGINI FACİASI

Diyarbakır Mardin arasında çıkan anız yangını hepimizin yüreğini yakmıştır. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah rahmet diliyorum. Devletimizin ilgili tüm kurumları yangına müdahale noktasında gereken neyse yapılmıştr. Yangının çıkış nedenleri ortaya konacaktır. Bir felaket üzerinde tepinenleri Allah’a havale ediyoruz. Bir avuç kefen hırsızı selden kütük kapma yarışına giriyor. Bunun adı siyasi nebbaşlıktır.

DEM PARTİ’YE TEPKİ: PORTEKİZ MAÇI SONRASI MİLLETİN SİNİR UÇLARIYLA OYNAMA GİRİŞİMLERİ ASLA MASUM DEĞİL

Portekiz maçı sonrası bu zihniyet mensup kansızların milletin sinir uçlarıyla oynama girişimleri asla masum değildir. Milletimizin birliğini bozamayacaklar. AK Parti olarak Kandil’in ayak takımına meydanı bırakmadık bırakmayacağız.

“MİLLİLERİMİZİN TARİHİ BİR ZAFERE İMZA ATACAKLARINA İNANIYORUM”

Millilerimizin bu akşam inşallah tarihi bir zafere imza atacaklarına inanıyorum. Aslanlarımıza Çekya maçında başarılar diliyorum Rabbim ayaklarına taş değdirmesin diyorum. İnşallah bu akşam 85 milyon tek yürek olarak dualarımızla A Milli Futbol Takımımızın yanında olacağız. Türkiye’nin başarıları karşısında karalar bağlayan müptezellere yeni hezimetler yaşatacağız.

“AK PARTİ ASLA GERİLİM SİYASETİ GÜTMEDİ”

AK Parti asla ve asla gerilim siyaseti gütmedi. Eserlerimizde hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık. Biz hizmet üretirken vatandaşımızın kökenine yaşam tarzına bakmadık. Bizim siyasetimiz insan odaklı siyasettir. Gerilim siyasetiyle ayrıştırmayal değil bütünleştirmeye milletimizden ilgi gördük.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.