SON DAKİKA
Hava Durumu

Dilan Polat akıl hastanesine mi yatırılacak?

Kara para aklama soruşturmasından tutuklu bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat’ın Adli Tıp Kurumu raporu ortaya çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2024 19:18
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2024 19:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Dilan Polat akıl hastanesine mi yatırılacak?

Yaklaşık 6 aydır “Suç örgütü kurma ve üye olma”, “mal varlığı değerlerini aklama” ve “yasadışı bahis” suçlarından Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Dilan Polat’ın kendini kesici aletle yaraladığı iddiasının ardından Polat’ın avukatı, sağlık sorunları nedeniyle cezaevinde kalmasının elverişli olmadığı gerekçesiyle tahliye talebinde bulunmuştu. Talebi değerlendiren savcılık, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na yazı yazarak Dilan Polat’ın en yakın Adli Tıp Kurumu birimine sevk edilmesine karar vermişti.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 3’üncü İhtisas Kurulunca hazırlanan 20 Mayıs 2024 tarihli raporda, “5275 Sayılı Kanunun 16/1 ve 5237 Sayılı Kanunun 57 maddesince koruma ve tedavi altına alınmasının uygun olduğu, koruma ve tedavi altına alınması sonrası ilgili sağlık kurulunca hastalığının klinik remisyona (iyilik hali) girdiğine karar verilerek taburcu edildiği, önerilen tedavi ve poliklinik kontrolleri sağlanarak cezaevi şartlarında infazına devam edilebileceğine oy birliği ile karar verilmiştir” ifadesine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.