SON DAKİKA
Hava Durumu

Emeklinin yüzü gülecek mi? İşte cevabı

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler "Gerekli çalışmaları tamamladık emeklilerin gelirini artıracağız" şeklinde açıklamada bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 18.08.2023 07:33
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2023 07:33
https://www.haberindogrusu.com
Emeklinin yüzü gülecek mi? İşte cevabı

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, il ve ilçe teşkilatları yoğun bir saha çalışması içerisine girdi. Gelenekselleşen 'Şehir Buluşmaları' etkinliğine ev sahipliği yapmak üzere, ağustos ayının başlamasıyla birlikte harekete geçildi.

AK Parti Grup Başkanı ve aynı zamanda Sivas Milletvekili olan Abdullah Güler, 2023 Şehir Buluşmaları kapsamında Erzincan'a ziyaret gerçekleştirdi.

Erzincan'daki bu önemli etkinlikte konuşan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

EMEKLİLERİ SEVİNDİRECEK HABER

Güler, özellikle emeklileri ilgilendiren konularda detaylar sundu.

Abdullah Güler, gelecek süreçte de dengeli ve sıkı mali politikaları koruyarak, çalışanların ve emeklilerin gelir seviyelerini artırıcı önlemleri hayata geçireceklerini vurguladı. Aynı zamanda özlük haklarını düzenlemeye yönelik adımlar atacaklarını belirtti ve halka hizmet etmenin önemine vurgu yaptı.

Güler, salgın döneminin etkisiyle tedarik zincirlerinde bozulmalar yaşandığını, enerji maliyetlerinin arttığını ve bazı ham maddeler ile ara mamullere erişimde zorluklar olduğunu ifade etti. Bu durumun fiyat artışlarına yol açtığını belirterek, bu konuda da gerekli çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Güler, enflasyonu tek haneli rakamlara indirmeyi hedeflerini belirterek, "Hem bütçe imkanlarını hem enflasyonla mücadeleyi hem de fiyat istikrarını sağlayacak her türlü tedbiri aldı. Yasal düzenleme noktasında bizler mecliste her türlü çalışmayı yürütüyoruz. İnşallah önümüzdeki bir kaç yıl sonra enflasyonu tek haneli rakamlara indirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.