SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan açıkladı: Çiftçi kredi limitleri artırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarımı sadece ekonomi için değil, milletin bekası için de hayati önemde bir sektör olarak gördüklerini ifade edip çiftçi kredi limitlerinin artırıldığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 17:50
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 17:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Erdoğan açıkladı: Çiftçi kredi limitleri artırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde “Sürdürülebilir Tarım ve Tarımda Markalaşma” temasıyla düzenlenen Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması’na katıldı.

“Tarımın önemi azalmayacak bilakis daha da artacak.” diye konuşan Erdoğan, “Her kriz tarımın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyacak.” dedi.

Organize tarım bölgesi yatırımı yapacak üreticilere ilk defa ilave faiz indirimi uygulanacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçi kredi limitlerinin de artırıldığını duyurdu.

Organize tarım bölgesi yatırımı yapacak üreticilerimize ilk defa ilave faiz indirimi uygulanacak.

Küçük ekipman kredisi 250 bin TL’ye çıkıyor. Küçükbaş hayvan üreticilerimize işlerini büyütmeleri amacıyla verilen kredinin limitini 400 bin TL’den 600 bin TL’ye getiriyoruz. Büyükbaş için 1,5 milyon TL’ye yükseltiyoruz.

Gençlerin tarım alanında iş ve işletme sahibi olmalarını teşvik ediyoruz. Genç çiftçi kredisinin limitini 1,5’ten 2,5 milyon TL’ye artırıyoruz. Kadın çiftçi kredisinin de aynı şekilde 2,5 milyon TL’ye yükseltiyoruz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.