SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan, Çanakkale yangını için konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hızı 70 kilometreye ulaşan şiddetli rüzgar işimizi zorlaştırsa da yayılması durduruldu.İnşallah kısa sürede kontrol altına alacağız.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2023 20:24
Haber Güncellenme Tarihi: 23.08.2023 20:24
https://www.haberindogrusu.com
Erdoğan, Çanakkale yangını için konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma ve Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı Açılış Töreni’ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı bağlantı ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale’deki yangın ile ilgili, “Hızı 70 kilometreye ulaşan şiddetli rüzgar işimizi zorlaştırsa da yayılması durduruldu.İnşallah kısa sürede kontrol altına alacağız.” dedi.

Erdoğan, vatandaşlara daha tedbirli olma çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Çanakkale’deki orman yangınlarında can kaybı olmaması için gerekli tedbirler alındı.

Türkiye’nin başına gelen her sıkıntılı durumda ellerini ovuşturanları milletime ve size emanet ediyorum.

Depremin üzerinden 200 gün geçmesine rağmen canımız halen yanıyor. Yaşadığımız felaket ne kadar büyükse, yaraları sarma gücümüz de o kadar büyüktür.

Seçimlerden zaferle çıkıp hükümetimizi kurduktan sonra çalışmalarımızı daha da hızlandırdık. 6 kabine toplantımızda ana gündem maddesi ekonomiyle beraber deprem bölgesiydi. 15 Ağustos itibariyle çadırlarda kalan hak sahibi kardeşlerimizin konteynerlere yerleşmesini sağladık. Her konuda afetzedelerimizin yanındayız. Deprem bölgesine 79 milyar liranın üzerinde kaynak ayırdık.

Devletimizin imkanlarını depremzedelerimiz için seferber ettik.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.