SON DAKİKA
Hava Durumu

Fatih Altaylı'dan iddia! Meral Akşener ne istedi?

Gazeteci Fatih Altaylı, bir önceki İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesini yorumlayarak, Akşener’in oğlu Fatih Akşener’in büyükelçilik istediği iddialarının Ankara’da konuşulduğunu aktardı.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2024 13:16
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2024 13:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Fatih Altaylı'dan iddia! Meral Akşener ne istedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti’nin eski Genel Başkanı Meral Akşener’le Külliye’deki sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme yaklaşık 40 dakika sürerken, ziyaretin içeriğine dair bir bilgi verilmedi. Akşener’in genel başkanlığı bırakmadan önce sert muhalefet ettiği Erdoğan’la genel başkanlığın ardından görüşmesine çok ayıda eleştiri geldi.

Gazeteci Fatih Altaylı dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi. Altaylı YouTube kanalında Akşener-Erdoğan görüşmesine dair şu ifadeleri kullandı:

“Ankara’da konuşulan şu. Doğru mudur değil midir bilmem. Meral Akşener’in bir aile ferdinin büyükelçilikle ödüllendirilmesi için… Belki de böyle demek doğru olmadı ama. Ailesinden bir kişi, bir yere büyükelçi tayin edilmesini istiyormuş. Bununla ilgili bir kaç ay içinde daha önce de bazı girişimler olmuş. Bununla ilgili bir görüşme olduğu söyleniyor. Bunu da galiba Aytun Çıray da dile getirdi. Zannederim ki oğlu için istiyorlar. Hatta konuşulan şu; işte oğlu Fatih Akşener Galatasaray Lisesi mezunu. Onun için Paris büyükelçiliği gibi dedikodular varmış Ankara’da. Ben de dedim ki Paris olmaz, Paris’i vermezler. Fransızca konuşulan Senegal ve Cezayir gibi yerler olabilir ama Paris ciddi bir yerdir, vermezler. Biliyorsun AK Parti, büyükelçiliği kendisine destek verenler ödül gibi rüşvet gibi dağıtmaya başladı. Çok da büyükelçilik verdi böyle.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.