SON DAKİKA
Hava Durumu

Komagene, enerjisini artık güneşten alacak!

Daha yeşil daha temiz ve yaşanılabilir bir dünya için Komagene, enerjisini artık güneşten alacak!

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2024 22:06
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2024 22:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Komagene, enerjisini artık güneşten alacak!

Komagene, kullandığı enerjiyi güneşten karşılamak, karbon ayak izini azaltmak, sürdürülebilir ve daha yeşil bir dünyaya katkı sağlamak için Güneş Enerji Sistemi (GES) kuruyor. 2024 yılın son çeyreğinde tamamlanması planlanan santral hizmete girdiğinde Gebze’deki Komagene Lezzet Üssü’nün enerji tüketiminin önemli bir bölümü, ileri teknoloji güneş panellerinden karşılanacak.

CW Enerji ile yapılan 3,8 milyon dolarlık arazi tipi güneş enerjisi santrali imza töreninde konuşan Komagene Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Ceyhun Tekdemir, “Çevreye ve gelecek nesillerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek hepimizin görevi. Bu yatırımla birlikte enerji ihtiyacımızın önemli bir kısmını güneşten karşılayacağız. İmkanlar el verdiğince hep birlikte el ele yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş yapmalıyız.” dedi.
Komagene ile harika bir projeye imza atmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz ise projenin 2024 yılının son çeyreği içerisinde tamamlanmasının planlandığını kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.