SON DAKİKA
Hava Durumu

MSB’den kamuda tasarruf açıklaması: Tedbirler bizi etkilemeyecek

Milli Savunma Bakanlığı, kamuda uygulanacak tasarruf tedbirlerinden savunma ve güvenlik alanlarının hariç tutulduğunu belirterek “Bakanlığımızın görev ve sorumluluklarını etkileyecek bir husus bulunmamakta” açıklamasını yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2024 13:24
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2024 13:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
MSB’den kamuda tasarruf açıklaması: Tedbirler bizi etkilemeyecek

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), haftalık basın bilgilendirme toplantısında terörle mücadele çalışmalarına ilişkin son bilgileri paylaştı.

SON 1 HAFTADA BİN TERÖRİST ETKİSİZ
Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle müdahalesinin yoğun şekilde devam ettiğini belirten MSB, son bir haftada 47, yılbaşından bu yana ise bin teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca geçen hafta PKK’nın Habur kampından kaçan 2 teröristin de hudut karakoluna teslim olduğu belirtildi.

Pençe-Kilit Harekatı’nda ise bugüne kadar 931 teröristin etkisiz hâle getirildiği duyuruldu.

“MONTRÖ SÖZLEŞMESİ TAVİZSİZ UYGULANACAK”
Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Ukrayna Savunma Bakanı’nın Ankara ziyaretine ilişkin de açıklamada bulundu. Ukraynalı Bakan Rüstem Umerov’u Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten bakanlık kaynakları, “Oldukça samimi, yapıcı bir ortamda gerçekleşen ve ilişkilerimizi daha da güçlendiren görüşmede; Ukrayna’nın bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne olan desteğimiz dile getirildi. Ayrıca Karadeniz’de gerilimin önlenmesi gerektiğine olan inancımız ve Montrö Sözleşmesi’ni tavizsiz bir şekilde uygulamaya devam edeceğimiz, Karadeniz Tahıl Girişiminin yenilenmesi için de gayretlerimiz bildirildi” açıklamasını yaptı.

“TASARRUF TEDBİRLERİ BİZİ ETKİLEMEYECEK”
Bakanlık kaynakları, Milli Savunma Bakanlığının tasarruf tedbirleri kapsamında neler yapacağına dair soruya ise şu cevabı verdi:

“Halihazırda yürürlükte bulunan idari hususlardaki tasarruf tedbirlerine en fazla uyan bakanlıklardan biriyiz. Söz konusu yeni tedbirler kapsamında; Bakanlığımızın Savunma ve Güvenlik alanındaki görev ve sorumluluklarını etkileyecek bir husus bulunmamaktadır. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın alınacak tasarruf tedbirleri hakkında yapmış olduğu açıklamada da görüleceği üzere savunma ve güvenlik alanları hariç tutularak gerekli hassasiyet gösterilmiştir. Bakanlığımız da önümüzdeki dönemde, açıklanan tasarruf tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam edecektir.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.