SON DAKİKA
Hava Durumu

Özgür Özel’den erken seçim açıklaması!

CHP Lideri Özgür Özel, ‘Cumhurbaşkanılığı sisteminde erken seçim yok’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2024 13:26
Haber Güncellenme Tarihi: 03.07.2024 13:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Özgür Özel’den erken seçim açıklaması!

Türkiye’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın kızı Nilüfer Gürsoy’un cenaze töreninin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özgür Özel, ‘Cumhurbaşkanlığı sisteminde erken seçim yok’ açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi.

Özgür Özel, halkın gündeminde erken seçim varsa, erken seçim talep edeceklerini söyledi. Özel, Erdoğan’ın teknik olarak doğru konuştuğunu siyaseten yanlış konuştuğunu dile getirdi. Özel, ‘seçim yenilenmesinin’ halkın isteğinde olduğunu vurguladı.

Erdoğan’ın ‘yoksulluğu’ MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de Sinan Ateş cinayetini konuşulmasını istemediğini ifade eden Özel, Erdoğan’a ,”Muhalefeti suni gündem yaratmakla suçluyorsun. Sinan Ateş suni gündemse yoksulluk suni gündemse söyle senin gündemini konuşalım” dedi.

TÜİK enflasyon rakamlarını da tepki gösteren Özel, iktidarın baz etkisi ile enflasyon düşüşü ile yurttaşları kandırmaya çalıştığını söyledi.

“YARIN KARAR ALALIM 2 AY SONRA SEÇİM OLSUN”
Özgür Özel’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Erken seçimle ilgili sayın Cumhurbaşkanı’nın yaptığı teknik değerlendirme doğrudur. Çünkü erken seçim diye bir şey söz konusu değil seçimlerin yenilenmesi kendi kararı ile olur o durumda kendi aday olamıyor ya da 360 vekili kararıyla olur. O durumda son bir kez aday olabiliyor. TBMM’nin karar alması durumunda seçimler yenilebilir

Ne zaman olsun derseniz? Yarın karar alalım 2 ay sonra seçim olsun. Kendisinin yaptığı teknik değerlendirme ne kadar isabetliyse yaptığı siyasi değerlendirme o kadar isabetsizdir….”

Dört yıl seçim yok herkes hesabını buna yapsın diyor. Seçim yok diye asgari ücrete zam yok, emekli maaşı 10 bin lira… Geçen yıl asgari ücrete üç kez zam yapalım diyenler 6 ay bunla geçinin diyorlar

Hadi 17 bin lira sen al bakalım. Böyle bir hesap olmaz. Bütün asgari ücretliler, çiftçiler, esnaflar perişan durumda. Nasıl yapacağız hesabı.

“BEN DEMİYORUM MEYDANLAR DİYOR”
Biz hesabımızı kitabımızı millete göre yapıyoruz. Sen asgari ücrete zam vermezsen seçim olur diyoruz, ben demiyorum meydanlar bağırıyor. İşçiler emekliler erken seçim diyor. Seçim yok diye onları geçinemez halde bıraktınız. Kendisi ile görüşmem de çareleri de söyledim. Demokrasi için de. Bu adımlar atılırsa, 31 Mart sonuçlarını gerekçe yapıp hadi seçim demeyeceğim ama sen zam yapmadığın emekli, çiftçi erken seçim istiyorsa bizim günahımız ne?

“MEMLEKETİN RİZE’DEN BAĞIRDILAR”
Her şeyin sorumlusu sen isen birazcık vatandaşın sesni duyman lazım. Sizin memleketten bağırdılar, Rize’den bağırdılar geçinemiyoruz diye. Biz hesabımızı kitabımızı millet ne diyorsa ona göre yapacağız.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.