SON DAKİKA
Hava Durumu

Tepki çeken 'Gazi' skeci!

Güldür Güldür programında 'Gazi' skecinde diyalog izleyicilerin tepkisini çekti. RTÜK Başkanından açıklama geldi. RTÜK Başkanı Şahin, "Yayın ile alakalı inceleme başlatılmıştır" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 02:27
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 02:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Tepki çeken 'Gazi' skeci!

Show TV'de yayımlanan ve Ali Sunal'ın sunuculuğunu üstlendiği Güldür Güldür programında bir skeçte yer alan "Gazi" diyalogu, izleyicilerin tepkisini çekti.

Skeçte yaşlıları ziyaret eden bir kadının, orada bulunan bir gaziye yönelik söylediği ifadeler dikkat çekti.


Skeçte bir kadın gaziye, "Sen nasıl birisin biliyor musun amca? Sen acılarına tutunan bir insansın, sen acılarından besleniyorsun. Sen narsistik bir bireysin, ben bu şekilde sana moral falan veremem. Sen hep odak noktası olmaya çalışıyorsun ve bencilsin. Tamam, en gazi sensin. Sensin. Kurşun yemek seni ayrıcalıklı yapmaz" dedi.

Gazi rolünü üstlenen oyuncu ise, "Ben ayrıcalıklıyım, Gazi Kart'ım var benim" cevabını verdi.Kadın buna cevaben "Benim de sınırsız kredi kartım var, bunları mı yarıştıralım şimdi? Ne kadar ayıp bir şey? Çok ayıp" ifadelerini kullandı.

RTÜK BAŞKANI EBUBEKİR ŞAHİN: GAZİLERE DİL UZATAN BU İNSANLARI KINIYORUM

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Güldür Güldür'deki "Gazi"lerle ilgili tepki çeken diyalog hakkında açıklama yaptı. Şahin, ilgili yayın hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.Ebubekir Şahin'in açıklaması şu şekilde:"Gazilere dil uzatan bu insanları kınıyorum.Vatan ve bayrak için canını, bedenini feda eden Gazilerimize yapılan saygısızlık kabul edilemez. Ulvi Gazilik mertebesini parayla kıyaslayacak kadar şuursuz, hadsiz sözlerin yer aldığı yayın ile alakalı inceleme başlatılmıştır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.