SON DAKİKA
Hava Durumu

Arnavutluk'ta yakalandı, şimdi Türkiye'de

Uzun süredir kırmızı bültenle aranan Salih Akkurt, Arnavutluk'ta yakalandı. Türkiye’ye getirilen Salih Akkurt’un, "bilişim sistemleri, kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" ve "cezaevinden firar" suçlarından 22 yıl hapis cezası var.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2022 02:04
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2022 02:04
https://www.haberindogrusu.com
Arnavutluk'ta yakalandı, şimdi Türkiye'de

Edinilen bilgiye göre, firari olarak aranan Salih Akkurt'un, Interpol-Europol Daire Başkanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu, Makedonya veya Arnavutluk’ta olabileceği yönünde bilgiler edinildi. Bunun üzerine Adalet Bakanlığı ile irtibata geçilerek, Akkurt hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

Yapılan çalışmalar sonucunda Akkurt’un Makedonya’nın başkenti Üsküp’ten Arnavutluk’a geçerek Pogradec şehrindeki bir otele yerleştiği öğrenildi.

Toplanan bilgiler 17 Haziran 2022’de Arnavutluk İnterpol Birimi, Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği ve Emniyet Genel Müdürlüğü Tiran Polis İrtibat Ofisi ile paylaşılarak, Akkurt’un Türkiye’ye iadesi amacıyla yakalanması istendi.

İnterpol-Europol Daire Başkanlığınca yer tespiti yapılan Salih Akkurt, yapılan ortak operasyonla 18 Haziran 2022’de yakalandı. Daha sonra başlayan iade sürecini Adalet Bakanlığı ve İnterpol-Europol Daire Başkanlığı tarafından koordineli şekilde takip edildi.

Tüm süreci titizlikle takip edilen ve iade süreci tamamlanan Salih Akkurt uçakla İstanbul’a getirildi. Havalimanında polisler teslim alınan Akkurt sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra Salih Akkurt İstanbul Emniyet Müdürlüğü Havalimanı Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Akkurt’un yarın gün içinde adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.